PvE Hero Mode w Overwatch 2 anulowany

Blizzard poinformował, że tryb bohaterski PvE w Overwatch 2 (tzw. Hero Mode) oraz drzewka talentów zostały anulowane i nie zobaczymy ich w grze.

PvE Hero Missions w Overwatch 2 anulowane

Podczas ostatniego streamu z deweloperami społecznością wstrząsnęła oficjalna informacja o okrojeniu do minimum trybu PvE w Overwatch 2. Co prawda misje fabularne PvE pojawią się, ale nie w formie jaką zapowiadano w 2019 roku. W wywiadzie z Aaronem Kellerem i Jaredem Neussem padły następujące słowa.

Nie dostarczymy dedykowanego trybu misji bohaterskich z drzewkami talentów, czyli tym długofalowym systemem progresji. Pozbyliśmy się tych elementów z naszych planów. I wiemy, że wielu z Was będzie rozczarowanych, dlatego chcieliśmy o tym powiedzieć przed rozmową na temat road mapy. I będąc całkowicie szczerym, to było naprawdę trudne dla wielu z nas i wielu członków w zespole, którzy włożyli serce i duszę w ten projekt.

PvE z premierą w Overwatch 2 w sierpniu

Podczas streamu deweloperzy zaprezentowali Road mapę zawartości jaką zobaczymy jeszcze w 2023 roku. Nie zabrakło w niej okrojonego PvE, oraz nowego trybu misji Hero Mastery. Pojawią się dodatkowo 2 cinematiki odpowiednio w 5 i 7 sezonie.

Podsumowując. Tryb PvE pojawi się w Overwatch 2. Misje fabularne PvE będą miały premierę w 6 sezonie czyli w miesiącach sierpień-wrzesień. Nie będzie dostępny jako płatne rozszerzenie DLC, a jako paczki misji dodawane do zawartości sezonowej.

Zabraknie fabularnych misji bohaterskich, w których rozwijamy swoja postać poprzez levelowanie jej i rozwijanie za pomocą drzewek talentów, które można było wykorzystać w misjach fabularnych. Aby była jasność, talentów również nie będzie w Overwatch 2.

To mroczny dzień dla społeczności Overwatch 2. Coś co miało pojawić się jako duże osiągnięcie deweloperów zostało praktycznie całkowicie anulowane. Blizzard zaryzykował dosyć dużo, nie serwując graczom przez ponad 2 lata ani nowych bohaterów, ani map, ani nawet nowych trybów serwowanych przy okazji wydarzeń sezonowych.