Zdawać by się mogło, że Szybka gra jest trybem, który powinien być najpopularniejszy w Overwatch. Okazuje się jednak, że to właśnie rankedy i Blizzard ujawnił dokładne statystyki trybów!

W ostatnich tygodniach gracze zaczęli pytać Blizzarda o wprowadzenie banów postaci na rankedach w Salonie Gier oraz o nowy tryb rankingowy 6vs6 Open Queue, który powraca do tradycyjnych zasad rankedów bez banów i kolejki ról.

Przy okazji odpowiedzi na pytania dotyczące trybu Jeff podzielił się ciekawymi statystykami trybów. Poza Nintendo Switch we wszystkich regionach rządzą gry rankingowe. Na podręcznej konsoli zaś jest to szybka gra. Szybka gra ponadto jest niemalże tak samo popularna jak rankedy jedynie w Chinach. W pozostałych regionach i na poszczególnych platformach zdecydowana większość graczy rozgrywa Rankedy.

Jednak to co mnie najbardziej zaskoczyło to fakt, że gracze nie lubują się w trybach podobnych do CS’a. Chodzi oczywiście o tryby Eliminacji, po których nie odradzamy się i musimy czekać na zakończenie rundy. Te osiągają maksymalnie 3.3% na Nintendo Switch. Na pozostałych platformach oraz w większości regionów nie osiąga nawet 1,5%. Sam gdy zaglądam do salonu pierwszym trybem jaki rozgrywam jest właśnie 3vs3 Eliminacja.

A jak to wygląda u Was? Co częściej grywacie w Overwatch?

Tagi: , , ,