Seagull gardzi smurfowaniem w Overwatch

Seagull dosadnie wytłumaczył swoim widzom dlaczego gardzi smurfowaniem i dlaczego nie będzie tego robił.

seagull ma depresję overwatch

Seagull to jeden z najpopularniejszych streamerów Overwatch na świecie. Były już zawodnik Dallas Fuel, przeszedł po pierwszym sezonie na esportową emeryturę z powodu problemów zdrowotnych jakie wywoływał u niego ciągły stres związany z obowiązkami ligowymi.

W dalszym jednak ciągu streamuje Overwatch i wchodzi aktywnie w interakcję ze swoimi widzami. Podczas jednego z ostatnich streamów dosłownie kazał się walić widzowi, który namawiał go by zaczął smurfować.

To mnie obraża. Je* się. Myślisz, że powinienem utworzyć nowe konto i niszczyć najpewniej dziesiątki gier innym osobom? Nie, dzięki.

Biorąc pod uwagę, że prosi często trenują nowe postacie na dodatkowych kontach nie jest to jeszcze problem. Problem pojawia się kiedy celowo grają na niższych rangach psując innym rozgrywkę.

Deweloperzy nie widzą z tym problemu jednak również zwracają uwagę, że smurfing nie może polegać na celowym zaniżaniu poziomu meczu aby pozostać w danej randze. Jednak problem smurfingu jest taki, że wielu bardzo dobrych graczy leczy swoje zapyziałe ego po prostu mając satysfakcję z psucia frajdy słabszym pod względem umiejętności graczy.