Showmatch koreańskich drużyn Overwatch oglądało ponad 260 tysięcy osób!

Overwatch League zmaga się z dużymi problemami oglądalności. Ale nie przeszkodziło to koreańskim drużynom osiągnąć kilkukrotnie wyższą oglądalność niż oficjalna liga Overwatch.

ogromna oglądalność showmatchu overwatch

Overwatch w Korei Południowej jest bardzo popularny. W kwietniu podczas premiery Echo był czwartym najpopularniejszym tytułem. Nic dziwnego, że równie duże jest tam community. A biorąc pod uwagę fakt, że to kraj esportem płynący, koreańskie gwiazdy Overwatch pokazały jak ściągnąć publikę i osiągnąć ogromną widownię.

W mijający weekend odbył się mecz pokazowy pomiędzy drużynami Lunatic Hai z RunAway w ramach Rocznicy Overwatch. I nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że sam mecz zebrał aż 6krotnie większą widownię, aniżeli średnia osiągana przez transmisję z tegorocznego, trzeciego sezonu rozgrywek. Jak informuje Naeri oglądalność meczu na wszystkich platformach osiągnął wynik ponad 260 tysięcy widzów.

Pełny mecz możecie obejrzeć poniżej:

Wraz ze ponownym startem dropienia tokenów ligowych zwiększy się najpewniej liczba widzów na transmisjach ligowych jednak podejrzewam, że dalej daleko im będzie do wyników z pierwszego czy drugiego sezonu.

Oglądaliście ten mecz?