Smurfing rujnuje grę w LoLa. Blizzard mógłby się uczyć od Riot Games

Smurfing dla niektórych jest przekleństwem podczas gdy dla innych dobrą rozrywką. Riot Games uważa, że smurfing rujnuje grę, ale Blizzard nie widzi w tym problemu.

smurfing rujnuje grę

Smurfingiem najprościej określić tworzenie kolejnych kont w grze tego samego gracza i rozgrywania na nich meczów. Problem pojawia się w momencie gdy konto smurfowe wykorzystywane jest do rozgrywki na znacznie niższej randze niż ta, którą posiada gracz na swoim głównym.

W przypadku Riot Games gracze w League of Legends tworzący konta smurfowe rujnują grę. To oficjalne stanowisko firmy. Deweloperzy prowadzą działania mające na celu ograniczenie liczby smurfów w grze, podczas gdy Blizzard nie widzi w tym problemu.

W przypadku Overwatch Jeff Kaplan ujawnił, że konta smurfowe otrzymują spore premie punktowe podczas gier rankingowych jeśli dany gracz wyróżnia się umiejętnościami ponad swoich sojuszników czy przeciwników. Jednakże problem smurfingu występuje często gdy lepsi gracze celowo przegrywają mecze aby znajdować się na niższych rangach i podbudowywać swoje znerdziałe ego niszcząc rozgrywkę graczom z niższym poziomem umiejętności w grze.

Ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat. Smurfing jest zawsze gorącym topikiem w dyskusjach między lepszymi graczami, a tymi gorszymi i wywołuje skrajne emocje.