Starwatch: Galaktyczny Ratunek – szczegóły nowego wydarzenia w Overwatch 2

Rozpoczęło się nowe wydarzenie w Overwatch 2 - Starwatch: Galaktyczny Ratunek, który wprowadza nowy specjalny tryb 4CP na przerobionej mapie Horyzont.

Starwatch - nowe wydarzenie w Overwatch 2

Blizzard kontynuuje wprowadzanie nowych aktywności dla graczy w trakcie trwania 4 sezonu Przepustki Bojowej w Overwatch 2. Do dyspozycji graczy oddany został dziś tryb Starwatch: Galaktyczny Ratunek, w którym dwie czteroosobowe drużyny biorą udział w walce w trybie Szturm na mapie Kolonia Księżycowa Horyzont.

Szczegóły trybu Starwatch

W Starwatch gracze przeniesieni zostają do alternatywnej rzeczywistości, w której Nieskończone Imperium toczy zażartą batalię z rebelią Protektorów. Ci drudzy ledwo zdołali zbiec Imperatorowi Sigmie, poza jednym bohaterem, 3CH-0 (tak chodzi o Echo). Rebelianci muszą wrócić i stoczyć ponownie zażartą batalię z Imperium aby Ci nie zdołali przeprogramować bohaterki w broń, która może zagrozić galaktyce.

Obie drużyny mogą wybrać z ograniczonej puli bohaterów. Protektorzy mają do dyspozycji Burzyciela, Winstona, Ashe, Torbjorna, Baptiste i Lucio. W składzie Nieskończonego Imperium są natomiast Sojourn, Żołnierz: 76, Brigitte, Łaska, D.Va i Sigma.

Rozgrywka odbywa się na mapie Kolonia Księżycowa Horyzont, która została całkowicie przerobiona pod nowe wydarzenie. Na mapie znajdują się cztery punkty kontrolne trybu Szturm, które drużyna atakujących musi przejąć aby zakończyć mecz.

Ale to nie wszystko. Aby uatrakcyjnić tryb, deweloperzy dodali atakującym (Protektorom) bota pod postacią Pięści Zagłady, zaś po stronie Imperium znajdą się wieżyczki, które uwaga uwaga…mogą być uleczone przez bohaterów Wsparcia!

Na całej mapie rozmieszczono beczki z ładunkiem grawitacyjnym. Zniszczenie go w pobliżu przeciwników wywoła efekt identyczny jak ultimate Zarii, wstrzymując w jednym miejscu bohaterów, którzy znajdowali się w bezpośrednim pobliżu beczki.

Nagrody za udział w wydarzeniu Starwatch

Blizzard przygotował kilka nagród dla graczy, którzy postanowią sprawdzić się w nowym wydarzeniu. Wśród nich znajduje się skórka Asteroida dla Burzyciela, grafitti D.Vy oraz zawieszka na broń. A dla tych, którzy zrealizują wszystkie wyzwania wydarzenia, otrzymają dodatkowe 50 000 punktów do Przepustki Bojowej.

Starwatch: Galatyczny Ratunek rozpoczyna się dziś 9 maja o godzinie 20:00, a zakończy się 22 maja.