Symbol Z na skórkach Zarii w Overwatch został usunięty z gry

Symbol Z widniejący na skórkach Zarii w Overwatch został usunięty z gry.

Blizzard usuwa symbol Z z dwóch skinów Zarii w Overwatch

Activision Blizzard poza wsparciem finansowym udzielonym Ukrainie, zablokowaniu możliwości zakupu swoich gier na terenie Rosji oraz dodaniu do Overwatch flagi Ukrainy, wprowadził kolejną modyfikację usuwając symbol Z z syberyjskiej skórki Zarii.

Symbol Z jest aktualnie kojarzony z Rosją, która w trakcie wojny z Ukrainą zaczęła malować swoje czołgi literą Z by upewnić się czy przypadkiem nie strzelają do swoich. Symbol ten jest w wielu krajach uznawany również za synonim nazizmu i stawiany na tym samym poziomie zakazując całkowicie jego używania w przestrzeni publicznej.

Nic dziwnego, że Activision Blizzard postanowiło zareagować. We wczorajszej aktualizacji wprowadzającej nowe wydarzenie sezonowe Anniversary Remix Vol. 1 wprowadzono zmianę w skórce syberyjskiej, która pozbawiona została tego symbolu. Nie wiedzieliście, że w ogóle tam był? Nic dziwnego, też dopiero dziś się o tym dowiedziałem. Jak wygląda skórka przed i po możecie zobaczyć poniżej.

Skórka jest dostępna w grze w dwóch wariantach kolorystycznych o nazwie Front Syberyjski i Arktyka. Obie wersje skina zostały pozbawione tego symbolu chociaż szacunek dla osób, które go zauważyły we wcześniejszej wersji.

Wojna na Ukrainie trwa już ponad 40 dni i nie zapowiada się na rychłe opuszczenie kraju przez rosyjskiego najeźdźcę…

Źródło: Reddit