Szczegółowy opis umiejętności Sojourn w Overwatch 2

Blizzard zaprezentował szczegółowy opis umiejętności Sojourn w Overwatch 2.

Umiejętności Sojourn Overwatch 2

Wczorajszego dnia odbył się oficjalny stream z deweloperami Overwatch, podczas którego zaprezentowano krótki materiał filmowy prezentujący umiejętności Sojourn. Samo wideo znane było od rana ze względu na przeciek z Chin. Jednak podczas streamu nie umówiono ze szczegółami jej umiejętności. Zostało to zaprezentowane we wpisie blogowym. Na streamie skupiono się bowiem jedynie na temacie wsparcia społeczności czarnoskórych afroamerykanów.

Zaprezentowany materiał wideo, którego długość to lekko ponad 90 sekund ukazuje 5 umiejętności Sojourn, które bohaterka będzie posiadała podczas startujących już 26 kwietnia beta testów Overwatch 2.

Umiejętności Sojourn

Wśród umiejętności bohaterki znajdują się: railgun (karabin kinetyczny), power slide (superwślizg), disruptor shot (strzał zakłócający) oraz ultimate overlock (przeciążenie)

Umiejętności Sojourn Overwatch 2

W oficjalnym poście blogowym na playoverwatch.com Blizzard szczegółowo opisał działanie wszystkich umiejętności.

Karabin Kinetyczny (Railgun)

Karabin Kinetyczny wystrzeliwuje pociski energetyczne projectile. Oznacza to, że potrzebuję czasu aby dotrzeć do przeciwnika, jednak szybkość pocisków na średnim dystansie jest niemalże nieodczuwalna, podobnie jak bronie typu hitscan.

Karabin podczas podstawowego ataku generuje również energię, którą zasila atak alternatywny. Po prawym przyciskiem myszki gracz ma możliwość wystrzelenia potężnego pocisku energetycznego, który przy trafieniu krytycznym eliminuje przeciwnika. Ważny jest tu jednak fakt naładowania alternatywnego ataku broni do 100%.

Strzał Zakłócający (Disruptor Shot)

Strzał Zakłócający to umiejętność obszarowa AoE, która polega na wystrzeleniu pocisku energetycznego, który przy trafieniu w cel rozszerza się, spowalnia wrogów w swoim obszarze działania jak i zadaje obrażenia.

Umiejętność ta jest idealna do synergii z atakiem alternatywnym Karabinu Kinetycznego. Dzięki spowolnieniu przeciwnika, Sojourn może z większą precyzją trafić w głowę dzięki czemu szybko będzie potrafiła wyeliminować wroga.

Superwślizg (Power Slider)

Superwślizg lub po prostu wślizg to umiejętność dzięki której Sojourn będzie mogła pokonać pewien obszar w znacznie szybszym czasie. Umiejętność ta pozwala postaci bardzo szybko zmieniać pozycję walki, a przy połączeniu z wysokiem, ekspresowo znaleźć się na high ground.

Może być wykorzystywana zarówno do szybszego przemieszczania się po mapie albo po prostu zmianie pozycji na polu bitwy i poprawieniu swojego pozycjonowania.

Przeciążenie (Overlock)

Przeciążenie to ultumate Sojourn, który stanowi ogromne zagrożenie dla przeciwników. Umiejętność ta polega na automatycznym i natychmiastowym ładowaniu energii Karabinu Kinetycznego na kilka sekund, który pozwoli jej wystrzelić kilka naładowanych pocisków przebijających wrogów.

Działa w ten sam sposób co atak alternatywny Karabinu Kinetycznego z tą różnicą, że nie trzeba go ładować atakując wrogów oraz przebija ich dzięki czemu za jednym strzałem można wyeliminować kilku wrogów.

Suma sumarum Sojourn w Overwatch 2 będzie wymagała dosyć dużych umiejętności i dobrego aimingu. Bez tego postać ta będzie dla niektórych osób bezużyteczna.