Szczegóły Przepustki Bojowej w Overwatch 2!

Blizzard zaprezentował szczegóły nowej Przepustki Bojowej w Overwatch 2!

system monetyzacji Battle Pass Overwatch 2

Po prezentacji Kiriko, Blizzard ujawnia szczegóły Przepustki Bojowej w Overwatch 2, popularnego battle passa, który pojawi się w grze już 4 października. Zaprezentowano harmonogram premier kolejnych sezonów oraz szczegółową zawartość pierwszego Battle Passa.

Nowy model sezonowy

Overwatch 2 przekształca się w model sezonowy, w którym deweloperzy mają zamiar dostarczać grze nowy content co 9 tygodni.

Każdy sezon ma zapewniać sporo nowości do odblokowania i ma dać graczom możliwość doświadczenia gry swoim tempem, w trakcie których zdobędą nowych bohaterów czy mapy naprzemiennie co sezon. Każdy sezon będzie posiadał nową Przepustkę Bojową z unikalnym tematem i aż 80 poziomami elementów kosmetycznych do odblokowania. Dodatkowo każdy nowy sezon będzie wprowadzał zmiany balansu bohaterów dzięki czemu gracze mają odczuć świeżość w grze.

Overwatch 2 rezygnuje z Loot Boxów. Zamiast nich w Przepustce Bojowej gracze będą mogli kupić dokładnie to co chcą za nową walutę Overwatch Coins. Sklep gry ma oferować elementy kosmetyczne co kilka tygodni dla każdego. Tematem pierwszego sezonu będzie cyberpunk.

Dodatkowo sklep zaoferuje zakładkę „Specjalnie dla Ciebie”, w której znajdą się oferty przeznaczone graczowi na podstawie jego preferencji rozgrywki. W pierwszym sezonie Przepustki Bojowej deweloperzy mają umożliwić graczom zakup wszystkich elementów kosmetycznych z pierwszej odsłony gry, aby być na bieżąco.

Przepustka bojowa jest bezpłatna dla każdego. Ale każdy może również ulepszyć ją, kupując wersję premium w sklepie gry, odblokowując dodatkowe unikalne nagrody. Zobaczcie jak to działa.

Prezentacja 1 sezonu Przepustki Bojowej w Overwatch 2

Celem deweloperów jest sprawienie, że gra jest sprawiedliwa, wciągająca i wynagradzająca bez względu na to czy wydasz pieniądze na wersję premium, czy będziesz korzystać z bezpłatnej wersji przepustki.

Każdy nowy bohater ma pojawić się w przepustce bojowej. Posiadacze wersji premium otrzymają bezpośredni dostęp do danego bohatera, podczas gdy posiadacze bezpłatnej wersji będą musieli grindować przepustkę. Na zrzucie poniżej możecie zobaczyć, że Kiriko jako pierwszy bohater w Battle Passie ma być dostępna na 55 poziomie.

Ważne jest aby zaznaczyć tu jedną rzecz: Kiriko będzie dostępna automatycznie wszystkim graczom, którzy posiadają pierwszą część gry. Muszą jednak odebrać ją przed rozpoczęciem drugiego sezonu.

W skład 20 bezpłatnych tierów z wszystkich 80 dostępnych w przepustce znalazły się następujące nagrody:

 • Nowy bohater wsparcia, Kiriko – dla graczy, którzy nigdy nie zagrali w Overwatch,
 • 2 epickie skórki
 • 1 zawieszka dobroni
 • 2 pamiątki
 • 1 prezentacja zagrania
 • 14 dodatkowych itemów (emotki, pozy, karty z nazwami, spreje, ikony etc.)
 • Tytuły Prestiżu Tierów Przepustki (8 zdobywanych tytułow dostępnych tylko po ukończeniu całej przepustki).

Płatna Przepustka Bojowa

Płatna przepustka bojowa zawiera dodatkowe 60 poziomów do odblokowania (łącznie 80). W płatnej wersji przepustki udostępniony będzie Mityczny skin. W pierwszym sezonie będzie to Genji, którego wizerunek możecie zobaczyć poniżej.

Jeśli gracz kupił płatną wersję przepustki, automatycznie otrzyma dostęp do bohatera w danym sezonie, który jest dostępny do zdobycia w ramach tego battle passa. Płatna wersja w pierwszym sezonie posiada również 6 nowych skórek legendarnych oraz wspomniany wyżej mityczny skin Cyber Demon Genji.

Mityczne skórki mają stanowić najwyższy poziom skórek w grze, stając jeszcze wyżej niż skórki Legendarne. Wyróżniają się możliwością konfiguracji. Skin Cyber Demon posiada kilka warstw, które można dowolnie łączyć, z czego każdy posiada odrębną kolorystykę i wzory. Deweloperzy planują wdrażać mityczne skiny co każdy sezon przepustki.

W 1 sezonie płatnej Przepustki Bojowej gracze mogą dodatkowo zdobyć następujące nagrody:

 • Automatyczny dostęp do Kiriko
 • Dodatkowy boost 20% do punktów doświadczenia do Przepustki Bojowej
 • 1 mityczny skin
 • 5 legendarnych skórek i 1 epicka
 • 3 intra Play of the Game
 • 4 zawieszki na bronie
 • 3 emotki
 • 3 pamiątki
 • 6 póz
 • 6 kart z nazwą
 • 30+ dodatkowych elementów kosmetycznych.

Płatna Przepustka Bojowa będzie kosztowała 1000 Overwatch Coins, która jest równa 10 dolarom ametrykańskim, co w przeliczeniu na polską walutę wynosi 47 złotych. Waluta Overwatch Coins ma być dostępna do zakupu w sklepie gry jak również do zdobycia realizując tygodniowe wyzwania.

Osoby, które nabyły Watchpoint Pack otrzymają bezpośredni dostęp płatnej wersji przepustki.

Dodatkowo co tygodniowych wyzwań o których wspomniałem wyżej gracze będą mogli realizować codzienne wyzwania otrzymując dodatkowe punkty doświadczenia do odblokowania kolejnych tierów przepustki.

Z kolei nowi bohaterowie, których nie zdołacie zdobyć w danym sezonie, będą do zdobycia w specjalnych wyzwaniach, które pojawią się po zakończeniu konkretnego sezonu Przepustki jak również do nabycia za Overwatch Coins w sklepie gry.

Nowa mapa

Overwatch 2 w 1 sezonie zaprezentuje poza Circuit Royal, Colosseo, Midtown, New Queen Street, and Paraíso nową mapę – Portugalię.

Nowe wydarzenia sezonowe

Blizzard wprowadzi na nowo ograniczone czasowo wydarzenia. Pierwszym z nich ma być Junkenstein’s Revenge: Wrath of the Bridge.

Źródło: Playoverwatch.com