T-Mobile rozdaje tokeny OWL, źle zabezpiecza stronę, co może pójść nie tak?

Wczoraj przy ogłoszeniu Flety graczem MVP, T-Mobile jako główny partner OWL rozpoczęło akcję rozdawania tokenów. Do rozdania było 20 tyś. kodów. Nikt nie mógł chyba przewidzieć, że akcja zakończy się taką katastrofą.

gracze nie otrzymali tokenów Overwatch League

Z okazji wygranej Flety T-Mobile uruchomiło stronę, na której wszyscy którzy wsparli Fletę w głosowaniu na Twitterze mogli otrzymać po 200 tokenów. Szybko jednak okazało się, że strona akceptuje formularze bez linku do Twittera. Wielu ludzi stwierdziło, że wykorzysta tę sytuację by zasilić sobie jednorazowo konto, zwłaszcza że akurat zostały zapowiedziane nowe skórki All-Star. Inni jednak poszli o krok dalej.

Z racji faktu, że kody były wysyłane na podany adres email, kilkunastu geniuszy biznesu zaczęło zakładać dodatkowe maile, by w ten sposób zdobyć dodatkowe tokeny. Parę godzin później okazało się, że kody się skończyły, a duża liczba osób które głosowały nie zdążyło odebrać nagrody. Na reddicie oszacowano, że 11 osób ukradło w ten sposób 71 000 tokenów. Pozostaje zapytać, tylko po co? Wszyscy czekają teraz na decyzje Ligi, T-Mobile i Blizzarda co z tym zrobić. Skala nieuczciwości zaskoczyła chyba wszystkich.