Tanki będą mocniejsze. Doomfist, Burzyciel i Smuga z potencjalnymi nerfami w Overwatch 2!

Blizzard ujawnił plany na kolejne zmiany balansowe w Overwatch 2. Tanki mają być mocniejsze, a Doomfist, Burzyciel i Smuga mają otrzymać nerfy.

buff tanków i nerf DPSów w overwatch 2

Blizzard ujawnił swoje plany dotyczące zmian balansowych w Overwatch, które robione są z myślą o Overwatch 2 i zmianą mechaniki gry na 5vs5. Już wcześniej deweloperzy ujawnili, że będą wzmacniać Tanki kosztem oszłabienia DPSów. Informacja ta mogła nie spodobać się graczom, którzy lubują się w agresywnej rozgrywce, jednakże aby wyrównać balans tanków, inni bohaterowie muszą zostać osłabieni.

W tym celu na łamach forum Battle.Net pojawił się wpis Community Managera odnoszący się do kwestii balansu bohaterów. W przypadku tanków ponownie potwierdzono chęć wzmocnienia ich znaczenia w grze. Tanki będą potężniejsze i będą mieć większy wpływ na rozgrywkę w trakcie meczu. Co jednak ciekawe deweloperzy zwiększając wytrzymałość i obrażenia samych tanków zrobią to kosztem zmniejszonej obrony grupowej. Dlatego też tak ważna będzie odpowiednia kompozycja i ustawienie graczy na mapie.

W przypadku mobilnych tanków takich jak D.Va, Burzyciel czy Winston deweloperzy planują wzmocnić ich umiejętności defensywne co pozwoli im częściej decydować o tym czy planują wesprzeć drużynę osłoną czy zagrać agresywniej pushując linie wroga.

Co ważne, AndyB wspomniał o zmianach jakie czekają DPSów. W różnych swoich wypowiedziach skupił uwagę na flankerach takich jak Doomfist czy Smuga (wziął również pod uwagę Burzyciela), którzy na premierę Overwatch 2 otrzymają nerfy.

Zauważyliśmy, że bohaterowie tacy jak Doomfist, Wrecking Ball (i do pewnego stopnia Tracer), będą potrzebowali rebalansu, a być może nawet zostać znerfionym, aby mieć pewność, że nie są zbyt OP w nowej mecie.

W przypadku Doomfista i Burzyciela Andy wspomniał o ich ogromnej mobilności i silnym cc. Najpewniej wełaśnie te sfery zostaną poddane zmianom. W przypadku Smugi również i jej mobilność zostanie poddana zmianom ale w inny sposób niż wymienieni wyżej bohaterowie.

Overwatch 2 nie ma jeszcze daty premiery, jednak z zakulisowych rozmów z właścicielami drużyn Overwatch League wiemy, że kolejny sezon ma być rozgrywany na wczesnym buildzie Overwatch 2.