Tanki i supporty to kolejne projektowane postacie w Overwatch

Wraz z wczorajszym ujawnieniem gameplayu Echo, w sieci zawrzało od informacji dotyczących roli nowej bohaterki. Jeff Kaplan ujawnił, że kolejne postacie nad którymi pracują to tanki i supporty.

jeff kaplan zapowiada więcej tanków i supportów w overwatch

Po obejrzeniu animacji Godzina Zero podczas BlizzCon 2019 było niemal jasne, że Echo będzie DPSem. Jednak widząc tak niewiele jej umiejętności gracze dalej mieli wątpliwości uważając, że to celowe zagranie deweloperów by zmylić graczy.

Koniec końców okazało się, że Echo to DPS i w sieci po prostu zawrzało. Mainy tanków i supportów zaczęli narzekać na to, że brakuje bohaterów w ich klasach, natomiast DPSy, że kolejki na tą rolę jeszcze bardziej się zwiększą.

Podczas streamu u TimTheTatmana Jeff Kaplan powiedział, że deweloperzy zdawali sobie sprawę z tego jakich ról bohaterów sobie życzą. Jednak z drugiej strony gra potrzebowała postaci, która była już mocno związana z historią gry.

Wiem, że wiele osób powie „O Boże, powinna być supportem”. Aktualnie pracujemy nad wieloma tankami i supportami, i wiemy, że gra potrzebuje więcej tanków i supportów i chcemy również ich dostarczyć.

Echo dostępna jest aktualnie na serwerach testowych PTR. Gracze Xboxa i Playstation 4 będą musieli poczekać jeszcze kilka tygodni na wypróbowanie nowej postaci w grze.