To już kolejne przeprosiny Blizzarda

blizzard nie ma lekko. Niemalże każdego miesiąca przeprasza, a to już kolejne w tym miesiącu.

odznaczenia w klasycznej szybkiej grze

Tworcy na Youtube nie mają lekko. Muszą bardzo uważnie tworzyć swoje materiały aby nie narazić się nie tylko zasadom Youtube, ale również firmom posiadającym prawa do poszczególnych utworów.

Jeden z twórców w Overwatch, znany z omówień patchów i podsumowań meczów Overwatch League poinformował na swoim Twitterze, że otrzymał dwa ostrzeżenia w związku z naruszeniem praw autorskich. Zgłaszającym okazał się być…Blizzard. Jego dwa nowe materiały obejmujące najlepsze zagrania z trzeciego sezonu Overwatch League zostały zdjęte najpewniej w związku z umową zawartą między firmami.

Twórca poinformował, że kończy w takim razie tworzenie contentu w Overwatch. Jednak możliwe, że zmieni zdanie ponieważ Jeff Kaplan gdy zobaczył jego posta na Reddicie od razu włączył się w rozmowę twierdząc, że blokada jego filmów nastąpiła automatycznie.

Dzięki za pokazanie nam tego. Przyglądamy się sprawie i wygląda na to, że to był automat. Pracujemy nad tym i powinno być lada moment naprawione [odblokowane filmy, przyp. red.] Jesteśmy fanami itsjieyang i przepraszamy, że to nastąpiło.

Sam twórca ma jednak wątpliwości aby to był automat, gdyż większość takich ostrzeżeń zostaje nałożonych ręcznie. Dodatkowo twierdzi, że w mailu od Youtube miał informację o tym, że ostrzeżenie zostało nałożone ręcznie.

Być może Jeff Kaplan nie ma świadomości jak działa Youtube, a być może musiał uniknąć większego burdelu.