Tokeny OWL za oglądanie turnieju eksperymetnalnego bezpośrednio z youtube. Wiele usprawnień dla fanów

OWL już drugi rok będzie pokazywane na platformie youtube. Wygląda na to, że Blizzard ostro wziął się za poprawienie doświadczeń widzów na tej platformie.

zapowiedź overwatch league 2021

Fani nie byli zadowoleni z przeniesienia Ligi na YouTube. Owszem dawało to teoretycznie lepszą jakość transmisji, ale z powodu niskiego bitrate’u mecze często wyglądały gorzej niż na Twitchu. Brak emotek, klipów oraz utrudnione zdobywanie tokenów tylko dolały oliwy do ognia i w efekcie mecze live oglądało o wiele mniej osób niż do tej pory. Blizzard najwyraźniej zwrócił uwagę, że pieniążki nie do końca się zgadzają i postanowił we współpracy z Google usprawnić te systemy.

Tokeny oraz nagrody bezpośrednio z YouTube

Okazało się, że wystarczył pełny rok, by udało się dodać funkcję powiązania konta google z battle.netem. Tym samym, nie musicie już korzystać z bugującej się apki, czy oficjalnej strony OWL. Wystarczy, że połączycie konta, a tokeny zaczną same napływać do Waszego overwatchowego portfela. Już w ten weekend można będzie ten system wypróbować podczas transmisji Overwatch League Flash Ops Experimental Card Tournament, czyli specjalnego turnieju przeprowadzonego na zasadach wprowadzonych przez graczy na ostatnim panelu. Odbędzie się on w ten weekend, czyli 27-28 Marca. Nie zapomnijcie połączyć kont!

Mecze w 4K, wyższy bitrate oraz klipy

Jako że wiele osób narzekało na słabszą jakość transmisji, youtube zwiększył bitrate już podczas finałów Contenders. Mecze były ostre jak nigdy dotąd, a to jeszcze nie koniec. Od teraz będziecie mieli możliwość oglądania Ligi w 4K oraz klipowania niesamowitych zagrań. Klipy zdecydowanie były jedną z najbardziej odczuwalnych funkcji, których zabrakło. Od teraz kanał OWL będzie posiadał tę funkcję. W trakcie oglądania meczu będziecie mogli zapisać jego fragment i podzielić się nim z innymi fanami. Dodatkowo sama transmisja ma częściej pokazywać kamerki graczy, a w trakcie meczy usłyszymy czasem ich komunikację głosową.

Nowe nagrody

Wygląda na to, że Blizzard przygotowuje nową falę przedmiotów kosmetycznych na które będzie można wydać tokeny. Zaczynając od ostatnio udostępnionych skórek Midasa oraz Dobro i Zło, poprzez specjalne graffiti na weekend otwarcia zaprojektowane przez Soe i wiele więcej. Dodatkowo podczas każdego z turniejów, czyli May Melee, Summer Showdown, June Joust oraz Countdown Cup będą rozdawane szare i białe skórki OWL oraz graffiti upamiętniające turniej. Nie będziecie musieli wydawać na nie tokenów, będą one dodatkową nagrodą, tak jak to było ze skórkami do Smugi podczas ostatnich finałów.

Original black and gold OWL skins still available? - General Discussion -  Overwatch Forums

Sytem Encore – co to?

Z racji faktu, że w tym sezonie NYXL, Philadelphia Fusion oraz LA Valiant będą rywalizować w regionie azjatyckim, wielu fanów tych drużyn z Ameryki musiałoby oglądać ich mecze o naprawdę niewygodnych porach dnia. Nas to nie dotyczy, mecze APAC są transmitowane w weekendy, w godzinach porannych naszego czasu. Mimo wszystko piszę o tym, ponieważ Blizzard przygotowuje specjalny system retransmisji, podczas których powtórki będą nadawane w formacie live. W trakcie trwania tych powtórek również będzie można otrzymać tokeny, także jeżeli komuś zależy, będzie mógł podczas tego sezonu wydropić prawie dwa razy więcej tokenów niż do tej pory.

Liga Overwatch startuje już 16 Kwietnia. Sezon będzie w tym roku krótszy, co będzie oznaczać, że jeżeli zespoły marzą o dobrych wynikach to będą musiały walczyć o każdy mecz. Powrócą pule bohaterów, ale zostaną ograniczone do dwóch z czterech turniejów. Jeżeli chcielibyście się wciągnąć w OWL, a nie wiecie od czego zacząć to już w najbliższym czasie na naszej stronie pojawią się podsumowania każdej z 20 drużyn. Czeka nas najprawdopodobniej najlepszy sezon do tej pory i jeśli chodzi o mnie to już nie mogę się doczekać.