Transfer skinów i progresji jednak pojawi się w Overwatch?

Wraz z ujawnieniem informacji o pracach nad cross-playem powrócił temat transferu progresji i skinów między kontami!

transfer skinów overwatch

Cross-play pozwoli Blizzardowi na wprowadzenie wielu ciekawych funkcjonalności, które ułatwią graczom grę na poszczególnych platformach. Najbardziej zadowoleni będą Ci, którym zależy na tym aby móc przetransferować swoje zdobycze pomiędzy kontami Playstation/Xbox/PC.

Aby do tego doszło Blizzard musi ukończyć system i odpowiednio zaprojektować jego logikę. Nie jest przecież problemem stworzyć system, który skopiuje 1:1 to co posiadamy na poszczególnych kontach. Ale przy Overwatch trzeba uwzględnić kilka zasadniczych różnic.

Aby taki system mógł funkcjonować Blizzard będzie musiał rozdzielić system rankingowy pomiędzy platformami. Jeśli grając na PC jesteście np w Diamencie, ale na konsolach radzicie sobie znacznie lepiej i gracze w Masterze, gra będzie musiała rozróżnić Wasz SR patrząc pod kątem.

Dodatkowo system będzie musiał szczegółowo analizować system raportowania graczy oraz system pochwał pomiędzy platformami. Nie może dojść do sytuacji, w której gracz, który ma wysoki poziom pochwał na konsoli przerzuca się na PC (lub na odwrót) i trolluje gierki wiedząc, że nie otrzyma za to kary.

To co zdecydowanie najłatwiej będzie przetransferować to elementy kosmetyczne takie jak spreje, emotki, zwycięskie pozy, zagrania i skiny bohaterów. Gracze wręcz proszą o to rozwiązanie a cross-play powinien to umożliwić.

Dodatkowo cross-play najpewniej pozwoli graczom na częstsze wizyty na serwerach PTR. Blizzard najpewniej rozwiąże również i tutaj problem, w którym gracze nie będą mogli transferować doświadczenia czy skrzyń. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie częściej będą brali udział w rozgrywkach na serwerach testowych dzięki czemu deweloperzy uzyskają jeszcze więcej danych i przestaną narzekać, że raptem 1% wszystkich graczy testuje najnowsze zmiany balansu.

Blizzard nie podał niestety nawet przybliżonej daty uruchomienia tego systemu, ani informacji nad rozpoczęciem prac. Zdradziły go jedynie oferty pracy, z których jasno wynika, że zatrudnione osoby będą pracowały nas narzędziem umożliwiającym cross-play w grach dewelopera.