Ujawniono rework Doomfista i Orisy w Overwatch 2!

Dosłownie przed chwilą Blizzard zaprezentował reworki jakie przeszli Doomfist i Orisa w Overwatch 2.

rework umiejętności orisy i doomfista w overwatch 2

Już za niespełna kilka dni, 26 kwietnia rozpocznie się beta Overwatch 2. Po niedawnej prezentacji umiejętności Sojourn, deweloperzy zdecydowali się opublikować obszerny artykuł w którym prezentuje reworki jaki przeszli Doomfist i Orisa. Zaprezentowano szczegółowe opisy umiejętności i wyjaśniono co stało za decyzjami Team 4.

Doomfist

Wśród najważniejszych zmian u Doomfista jest przeniesienie go do roli Tanka, zwiększenie jego HP z 250 do 450 i zmniejszenie obrażeń z ataku podstawowego jak i Rakietowego Ciosu. Otrzymał nową umiejętność Power Block, który polega na tym, że absorbuje obrażenia zadawane przez przeciwników jak i zwiększa obrażenia zadawane przez Rakietowy Cios.

Pełną listę zmian jego umiejętności znajdziecie na poniższej grafice.

Orisa

Orisa przeszła najwięcej zmian względem innych bohaterów. Usunięto jej tarczę i umiejętność Stać. Zamiast niej otrzymała nową umiejętność osłonową Javelin Spin, która działa na zasadzie obracania włócznią, która absorbuje obrażenia przeciwników.

Z kolei umiejętność Energy Javelin pozwala Orisie rzucić w przeciwników energetyczną włócznią, która odrzuca wrogów na linii strzału i zadaje większe obrażenia jeśli cel trafi w ścianę (podobnie jak Rakietowy Cios Doomfista).

Całkowicie zmienił się również jej Ultimate. Od teraz Orisa chwyta wiązką przeciwników uzyskując efekt umiejętności Fortify, zwiększając jednocześnie zadawane obrażenia. Używając podstawowego klawisza strzału wyzwala falę zadając duże obrażenia przeciwnikom w obrębie działania umiejętności.

Rework Sombry i Bastiona były już prezentowane wcześniej, zatem pozostaje jeszcze prezentacja nowej umiejętności Winstona, którą widzieliśmy już na jednym z gameplayów pro graczy.