Wybór Zenyatty w Overwatch to troll pick?

Na Reddicie rozgorzała ciekawa dyskusja o tym czy wybór Zenyatty w Overwatch to troll pick.

zenyatta troll pick w overwatch?

Zenyatta niedawno otrzymał buffa do obrażeń w przypadku gdy przeciwnik ma na sobie kulę rozdarcia. Buff wyniósł raptem 5% ale i to pozwoliło graczom na odczucie tej zmiany. Jednak mimo tego buffa, Zenyatta znajduje się na samym końcu listy najczęściej wybieranych Supportów. I sytuacja ta wcale się nie poprawia.

Na Reddicie jeden z graczy poruszył kwestię czy jego wybór nie jest przypadkiem troll pickiem. Podczas rozgrywki w Overwatch jako Zennyata jak twierdzi radził sobie całkiem dobrze, jednak jego drużyna przegrała ostatecznie mecz i otrzymał komentarze w stylu:

po co wybrałeś zena jełopie

W komentarzach można wyczytać, że Zenyatta ma dosyć słaby wskaźnik skuteczności leczenia w porównaniu do innych supportów. Zarzuca mu się również powolność i brak jakiejkolwiek umiejętności, która wsparła by drużynę.

Zenyatta grywany w Overwatch League

Jednak jeśli spojrzymy na Overwatch League w przynajmniej kilku drużynach ten bohater jest wybierany dosyć często. Nie trzeba daleko szukać by zobaczyć jak sobie z nim radzi jjonak, Shu, Highly, Fielder czy Myunb0ng. Należy przy tym zaznaczyć, że jjonak miał kilka całkiem ciekawych gier jako Zenyatta co całkowicie zmienia postać rzeczy.

Największym problemem jest chyba fakt, że picki robione przez graczy nijak się mają do tego jak funkcjonuje liga. Osoby wybierają najczęściej bohaterów, którymi są najskuteczniejsi.

Pamiętam gdy po premierze Zenyatta był jednym z pierwszych bohaterów, którym grywałem non stop. Był to mój drugi main po Lucio, którego styl rozgrywki bardzo mi odpowiadał. Ba, do tej pory jest to postać, która w moim mniemaniu może sporo namieszać gdy dobrze wykorzysta kulę rozdarcia.

I jeśli spojrzycie na powyższy wykres zapewne zauważycie, że Zenyatta mimo niskiego pick rate ma drugi najwyższy win rate. Owszem liczba ta może zmaleć przy zwiększonej częstotliwości jego wyboru, ale osoby, które go biorą radzą sobie w meczach lepiej aniżeli inni healerzy.

Miewacie w swoich meczach Zenyattę? Jak sobie radzi?