Zapisy do turnieju w Overwatch 2 Aces Showdown dobiegły końca

W poniższym wpisie podsumujemy szczegóły organizacji turnieju w Overwatch 2 Aces Showdown.

Turniej Overwatch 2 Aces Showdown

W pewien chłodny, jesienny wieczór, a dokładniej 10 października, podjęliśmy się współpracy z organizatorami Aces Showdown. Na wstępie warto zaznaczyć, że jeszcze przed startem, dostaliśmy możliwość obejrzenia przygotowań od kulis, które pokrótce sobie podsumujemy.

Zaczęło się oczywiście od pomysłu – ostatnimi czasy Blizzard mocno zaniedbał scenę e-sportową, zostawiając przy życiu jedynie Overwatch League oraz mocno tracące na popularności i mało znaczące na rynku Overwatch Contenders. Gracze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, wraz z odsłoną Overwatch 2, mogą nie wiedzieć, że kiedyś lig e-sportowych było więcej. Niestety wraz ze spadkiem popularności gry (oraz braku sponsorów), większość z nich zakończyła swą działalność. Dzięki długotrwałym staraniom, pojawiła się szansa, aby to zmienić.

Początkowo zastanawialiśmy się wspólnie, ile drużyn powinno wziąć udział w turnieju. Pierwotnie przygotowywaliśmy się na drabinkę złożoną z 32 drużyn, którym planowaliśmy dać 3 tygodnie na zapisanie się. Choć termin ten upływa właśnie dziś, już przed weekendem wyczerpaliśmy pulę dostępnych miejsc, nie spodziewając się aż tak dużego zaangażowania chętnych graczy. Finalnie, tabela drużyn została poszerzona do 40 miejsc, tak, aby wolni strzelcy, czekający na skompletowanie ekipy, zdążyli do nas dołączyć. Dziękujemy, za tak ogromne zainteresowanie!

W imieniu administracji, chcielibyśmy także serdecznie was zaprosić na stream organizacyjny na kanale Twitch Aces Showdown. Odbędzie się on w sobotę, 5 listopada, o godzinie 20:00. Na streamie, organizatorzy w treściwy sposób omówią przebieg turnieju, oraz wylosują układ i kolejność grup, które zawalczą o tytuł mistrza turnieju Aces i nagrody pieniężne.

nagrody w turnieju overwatch 2 Aces Showdown

Mamy nadzieję, że będziecie się u nas dobrze bawić. Jeżeli zabrakło dla was miejsc, lub przegapiliście rejestrację – bez obaw! W planach szykują się również kolejne edycje naszego skromnego wydarzenia.
Wszystkie mecze będzie mogli śledzić pod tym adresem zaczynając od poniedziałku, 7 listopada. Jeżeli chcecie być na bieżąco, zapraszamy na nasze główne medium informacyjne na Twitterze.
Więcej informacji oraz linki do pozostałych social mediów (takich jak YT, FB, czy Insta) znajdziecie na oficjalnym serwerze Discord.