Zawodnicy nie mogą krytykować Overwatch i tracą prawa do swoich kont streamingowych

Seagull ujawnił dlaczego nie podpisał kolejnego kontraktu z Dallas Fuel na drugi sezon Overwatch League. Kontrakty zakazywały krytyki gry i odbierały prawa do kont streamingowych zawodników.

seagull ma depresję overwatch

Brandon Seagull Larned to jeden z najpopularniejszych influencerów Overwatch na świecie. Swoimi umiejętnościami zadziwił świat na długo przed startem Overwatch League grając w barwach Envy. I mogłoby się wydawać, że spędzie tam kilka lat, a mimo to zrezygnował z ligi przed zakończeniem pierwszego sezonu. Oficjalnie z powodu problemów zdrowotnych.

Jak jednak po latach się okazuje, jednym z głównych powodów rezygnacji były warunki przedłużenia kontraktu, na które zawodnik nie przystał.

Seagull w kontrakcie tracił prawa do swojego konta na platformie streamingowej, przy czym musiał realizować szereg poleceń dot. prowadzenia takiego kanału. Dodatkowo nie mógł oficjalnie krytykować Overwatch gdyby coś mu się nie podobało. Być może właśnie stąd wynika brak tak głośnej krytyki ze słów czołowych graczy ligi chociażby w momencie gdy meta goats trwała już prawie rok.

Rozumiem z jednej strony podejście biznesowe managmentu zespołu. Jednak mając przy sobie istniejącą gwiazdę rozumiem też Seagulla, których chciał chronić swoją markę i jedyne ewentualne profile społecznościowe, na których mógł zarabiać poza ligą. Trzeba spojrzeć też prawdzie w oczy, Dallas Fuel było znane tylko przez gwiazdy, które tam się znajdowały.