Zawodowi gracze Overwatch z zakazem skakania na trampolinie czy zjazdów na snowboardzie

Kontrakty zawodowych graczy mają czasem ciekawe zapisy. Niektóre z nich zakazują prosom Overwatch skakania na trampolinie czy zjeżdżania na snowboardzie.

zakazy w kontraktach overwatch league

Kontrakty zawierane między graczami, a organizacjami często posiadają dodatkowe obostrzenia dotyczące tego, co gracz może robić, a czego nie może. Zobowiązuje on nie tylko pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia, ale i sposób zachowania pracownika, aby był sprawny w 100% podczas rozgrywek esportowych.

Jeden z byłych już zawodowych graczy Overwatch ujawnił niektóre zapisy kontraktu, które uważał za irracjonalne. Jest nim były zawodnik Atlanta Reign Dogman, który w nowym materiale zamieszczonym 2 kwietnia na platformie Youtube przytoczył kilka przykładów.

Nie możesz robić niczego co potencjalnie mogłoby skutkować złamaniem ręki, nadgarstka czy ramion.

Poza jazdą na nartach, kontrakt zakazywał również jazdy na snowboardzie, czy chociażby używania trampoliny. Wszystko po to, aby utrzymać gracza w dobrej formie przez cały rok na kontrakcie.

Oczywiście Dogman nie mógł ujawnić wszystkich zapisów kontraktu, a jedynie te, które mogły wydawać się mało istotne z punktu widzenia poufności.

Przyznam się szczerze, że w pewnym stopniu rozumiem włodarzy organizacji i Blizzarda. Z drugiej jednak strony muszą zapewniać im trenerów personalnych, aby treningi na siłowni czy sama gimnastyka, która jest potrzebna aby gracz mógł się skoncentrować, nie powodowały żadnych kontuzji.