Zedd: Nie ma balansu w Overwatch

Po wprowadzeniu nowych banów bohaterów gdzie zniknęło aż 4 hitscanów z Overwatch, Zedd stwierdził, że gra pozbawiona jest balansu.

zedd o pulach bohaterów w overwatch

Nowe pule bohaterów, które w tym tygodniu zawitały do Overwatch, wkurzyły wielu DPSów. Oto z gry zostają usunięci Żołnierz, McCree, Wdowa i Sombra, którzy w ostatnich tygodniach zyskują bardzo dużą popularność.

Liczba banów wprowadzonych wśród bohaterów natarcia jest jednym z kolejnych testów i sposobów deweloperów na zmuszenie graczy do gry różnymi kombinacjami.

Jednak to co widzą deweloperzy niekoniecznie jest zbieżne z tym co widzą gracze. Zedd, jeden z najpopularniejszych DJów na świecie, jest jednym z fanów i graczy na wysokim poziomie. Grandmasterowy DJ gdy tylko zobaczył nowe pule bohaterów nie krył zniesmaczenia i w dosadnych słowach wypowiedział się o pojęciu deweloperów o balansie gry.

IMO: jeśli usuwasz 6 bohaterów tylko po to aby jeden był grywalny – oznacza to, że balansu nie ma w ogóle. if you have to remove 6(!) heroes just to make 1 hero more viable – it means your balance is simply off

Jednak ważne aby każdy był świadomy, że pierwsze 5 tygodni to testy i jazda bez trzymanki. Deweloperzy potrzebują twardych danych aby podjąć decyzję jak dalej przeprowadzać bany bohaterów i jak odpowiednio zbalansować ten mechanizm w rozgrywce na rankedach.

Zgadzacie się z Zeddem czy macie inne zdanie?