Zmarł aktor głosowy Żołnierza 76 z Overwatch

Smutna wiadomość dotarła do fanów Overwatch we Włoszech. Zmarł popularny aktor dubbingowy, który podkładał głos pod Żołnierza 76.

blizzard uczcił pamięć aktora głosowego na mapie Malevento

Aktorzy dubbingowi w wielu krajach są swego rodzaju celebrytami. I wynika to niekoniecznie z doświadczenia aktorskiego, ale z umiejętności dykcji i wymowy. W naszym kraju mógłbym swobodnie wymienić kilku takich aktorów, ale wystarczy, że ograniczę się do Barbary Kałużnej czy Jarosław Boberek. Pani Barbara jest szczególnie znana fanom gier Blizzarda. Odpowiada bowiem za głos Fary w Overwatch czy Leah z Diablo 3. Miała również swój udział przy Starcraft 2 i Warcraft 3: Reforged.

Nic dziwnego, że Włochy są aktualnie w żałobie. Zmarł Roberto Draghetti popularny włoski aktor głosowy, który zasłyną dzięki wielu produkcjom filmowym.

Kultura dubbingu we Włoszech czy Niemczech znacznie różni się od tej znanej w naszym kraju. Podczas gdy my narzekamy na tłumaczenie czy nieodpowiednie dobranie aktora, a nawet na samo pojawienie się dubbingu tak w tamtych krajach jest to coś naturalne.

Od kilku lat zauważalnie powiększa się liczba filmów kinowych, w których dystrybutorzy postanawiają zastosować dubbing w naszym kraju. I mimo, że nie jestem fanem kinowego dubbingu tak w grach komputerowych niejednokrotnie oceniano polskie tłumaczenia jako bardzo dobrze dobrane, również jeśli chodzi o opinie graczy z innych krajów.