Zmarła Miriam Aleksandrowicz polska Asheara z Diablo 2 i Ana z Overwatch

Znana polska aktorka dubbingowa Miriam Aleksandrowicz, która podkładała głos pod bohaterki w grach Blizzarda zmarła wczorajszego dnia.

zmarła Miriam Aleksandrowicz - Ana z Overwatch i Asheara z Diablo 2

Kolejna smutna wiadomość dotarła do nas z polskiej sceny dubbingowej. Miriam Aleksandrowicz, która podkładała głos Asheary w Diablo 2 i Any w Overwatch zmarła wczoraj w wieku 65 lat. Co więcej aktorka odpowiadała w pełni za reżyserię polskiego podkładu dubbingowego w klasycznym Diablo 2. O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich we wpisie na Facebooku.

Poruszeni nagłym odejściem, żegnamy Miriam Aleksandrowicz, aktorkę, reżyserkę teatralną i dubbingową, mającą w swoim dorobku aktorskim i reżyserskim ponad setkę zrealizowanych polskich wersji językowych seriali i filmów animowanych, za co została uhonorowana Nagrodą za Szczególne Osiągniecia w Dziedzinie Dubbingu, członkinię Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP a także oddaną pracy społecznej w Zarządzie Oddziału ZASP w Warszawie

Najlepsze role dubbingowe Miriam Aleksandrowicz

Miriam Aleksandrowicz poza rolami w grach Blizzarda zasłynęła z ról w wielu innych znanych produkcjach, nie tylko gamingowych. Mogliśmy ją usłyszeć w kultowej animacji Król Lew, Krudowie, Kacze Opowieści czy Kajko i Kokosz.

Z kolei w produkcjach filmowych, można było ją usłyszeć w E.T., Batman i Robin, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii, Fantastyczna Czwórka czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.