Zmiany balansu Sombry na celowniku deweloperów Overwatch

Deweloperzy Overwatch uznali, że Sombra jest zbyt potężna i ujawnili, że otrzyma wkrótce kolejne zmiany balansu.

zapowiedź zmian u Sombry w Overwatch

Podczas ostatnich tegorocznych meczów w Overwatch League, Jeff Kaplan potwierdził, że bliskiej przyszłości deweloperzy skupią się na zmianach u Sombry, która zostanie osłabiona w związku z rozgrywkami na najwyższym poziomie.

Sombra jest postacią, którą trudno opanować w rozgrywkach rankingowych. Jej set umiejętności bardzo mocno wpływa na rozgrywkę drużynową, dlatego osoby które wykorzystują ta postać muszą dobrze współpracować z drużyną aby osiągnąć sukces. Jednak poziom różnicy w umiejętnościach graczy w rozgrywkach rankingowych, a w Overwatch League jest tak duży, że deweloperzy musieli przyjrzeć się jej bliżej.

Dla portalu Loadout Jeff Kaplan powiedział:

Nawet wśród graczy w dywizji Mistrzowskiej i Arcymistrzowskiej, Sombra nie performuje tak dobrze, ponieważ jest całkowicie uzależniona od drużyny. Ale kiedy masz nad sobą trenerów Overwatch League, którzy mówią kiedy i gdzie użyć EMP, wtedy działa.

Jakich zmian oczekiwać po bohaterce? Najpewniej jej indywidualny set umiejętności zostanie wzmocniony, natomiast ograniczone zostaną te, które mają bezpośredni wpływ na rozgrywce drużynowej.