Zmiany w kole komunikacji w Overwatch – nowy Developer Update

Dzisiejszego wieczora pojawił się nietypowy Developer Update, w którym Jeff Kaplan omawia zmiany w kole komunikacji w Overwatch.

nowy developer update

Praca w Blizzardzie wykonywana jest przez pracowników zdalnie. Z tego też powodu Jeff Kaplan swój najnowszy Developer Update musiał nagrać z telefonu komórkowego ze swojego domu. Jest to zrozumiałe ze względu na panujący na całym świecie koronawirus.

Swobodna modyfikacja koła komunikacji w Overwatch

W najnowszym Developer Update Jeff Kaplan ujawnił, że w Overwatch pojawia się nowe koło komunikacji, którą gracze będą mogli swobodnie modyfikować na swoje potrzeby. Każdy z graczy będzie mógł wybrać konkretne kwestie swoich bohaterów, dzięki którym zyskają tak potrzebne narzędzie do komunikacji bez mikrofonu.

Zmiany w kolejce ról w grach rankingowych

Gracze zwracali uwagę na problem gier rankingowych, które są przerywane przez uciekinierów. Na wyższych rangach powodowało to wydłużenie kolejki do meczu, często przekraczające kilkadziesiąt minut. Deweloperzy postanowili zmienić pozycję graczy, którzy nie ze swojej winy musieli znowu trafić do kolejki. Teraz owi gracze otrzymają priorytet w kolejce. Polegać to ma na tym, że system będzie wyszukiwał meczu tak jakby przerwany mecz się nie odbył. Oznacza to, że gracze szybciej trafią z powrotem do meczu.

Jeff Kaplan dodał, że nie ma gwarancji, że trafimy do meczu natychmiast, ale czas oczekiwania na mecz zostanie znacznie skrócony.

Patch Notes w grze

W grze przy okazji kolejnej aktualizacji znajdą się patch notes aby ograniczyć ruch graczy między grą, a stroną internetową. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że bywało to utrudnieniem szczególnie dla graczy konsolowych dlatego podjęli decyzję, że wraz z kolejnymi patchami gra doczeka się zakładki z listą najnowszych zmian.

Udoskonalenia w Warsztacie

Jeff Kaplan dodał, że gracze, którzy lubią pracować nad Workshopem doczekają się dużej aktualizacji. Deweloperzy chcą dodać więcej udoskonaleń i usprawnień ułatwiających pracę nad swoimi trybami. Dodatkowo ułatwią modyfikacje map, aby gracze mogli wykorzystywać tryb dnia i nocy na mapach.