Żniwiarz z nerfem przez wzgląd na zmiany Moiry w Overwatch

Podczas ostatniego AMA, Jeff Kaplan ujawnił co zamierzają zmienić w umiejętności Zniknięcie u Moiry w Overwatch. Rykoszetem oberwało się Żniwiarzowi, który również otrzyma nerfa.

rework moiry i zmiany żniwiarza

Ostatnia Eksperymentalna Karta ze zmianami Moiry wprowadziła duże zamieszanie w społeczności. Jej kula biotyczna zadaje teraz znacznie więcej obrażeń gdy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie przeciwnika, podczas gdy Zniknięcie pozwala Moirze uchronić całą drużynę przed negatywnymi skutkami innych wrogich umiejętności.

Gracze w jednoznaczny sposób okazali swoje oburzenie jej zmianami zarówno na forum Battle.net jak i na Reddicie, czego efektem było oficjalne stanowisko firmy na ten temat.

To co znajduje się w Eksperymentalnej Karcie nie musi znaleźć się ostatecznie w grze, – tłumaczya Molly Fender, Overwatch Community Development Lead

Później sam Jeff Kaplan dodał, że źle zakomunikowali zmiany Moiry w grze. Ostatecznie do gry zawitały jedynie zmiany Genjiego, który w Eksperymentalnej Karcie pojawił się wraz ze zmianami Moiry.

Podczas czwartkowego AMA Jeff Kaplan ujawnił jakich zmian umiejętności Zniknięcie mogą spodziewać się gracze w kolejnej karcie. Dodał również informacje o nerfie Żniwiarza.

Zniknięcie działa aktualnie podobnie do Postaci Upiora, jesteśmy zgodni jak możemy wykorzystać je obie. Jakkolwiek jednak, Zniknięcie jest znacznie bardziej mobilną umiejętnością w porównaniu do Postaci Upiora…jest trochę zepsuta w przypadku użycia pułapki Złomiarza czy ulta Zarii gdzie aktualnie się ona znajduje.

Jest to coś na co aktualnie zwracamy uwagę jako część kolejnego eksperymentu Moiry, które powinny się wkrótce pojawić. To co aktualnie testujemy to umożliwić użycia Postaci Upiora i Zniknięcia w trakcie trwania tych umiejętności (ult Sigmy też), ale nie pozwolić Wam uniknąć efektu działania tych umiejętności. Oznacza to, że możesz użyć tych umiejętności aby stać się niewrażliwym na efekty tamtych umiejętności ale bez możliwości ucieczki. Zobaczymy jak te zmiany będą wyglądać kiedy trafią do Eksperymentalnej Karty

Wygląda na to, że Żniwiarz dostał trochę rykoszetem patrząc po tym jakie zmiany przechodzi teraz Moira. Mimo, że póki co rzeczywiście nie może uciec w pułapki Złomiarza, tak już z ulta Sigmy i Zarii tak.

Myślicie, że to dobry kierunek zmian Moiry i Żniwiarza?