Path of Exile: Zaprezentowano ligę The Harvest!

Dużo zabijania, dużo craftingu, zmiany w drzewku skilli, nowe gemy, buff broni dwuręcznych i inne nowości!

Grinding Gear Games zaprezentowało nową ligę, która będzie się nazywać The Harvest. Na czym będą owe żniwa polegały? Poznamy nową panią NPC o imieniu Oshabi, która przybliży nam sekrety Świętego Gaju, magicznego ogrodu, nad którym sprawuje pieczę. Podczas gry będziemy zbierać nasionka, które zasadzimy w naszym ogrodzie, aby wyrosły z nich… potworki. Zabijając je będziemy otrzymywać tzw. Lifeforce, który posłuży nam za specjalny materiał do craftu swoich przedmiotów. Będziemy mogli dokonywać wielu ciekawych modyfikacji jak ta zaprezentowana poniżej:

Zastąp modyfikator zimna takim samym modyfikatorem ognia
A to pani Oshabi 🙂

Jeżeli wydaje się Wam to skomplikowane, to są różne nasionka, z których wyrosną różnej jakości moby, w tym 3 legendarne. Im mocniejsze moby, tym lepsze nagrody (to akurat proste). Czy zabawa w ogródek to wszystko w zbliżającym się patchu? A skąd. Deweloperzy pozmieniali drzewko umiejętności pasywnych, dodając nowe Notable pasywki. Warto nadmienić, że cały content z Delirium, czyli Cluster Jewele zostaje wkomponowany do podstawowej gry. Dostaniemy nowe Cluster Jewele do sprawdzenia.

Duże zmiany nastąpiły w broniach dwuręcznych, które ponoć dostały największego buffa w drzewku. Wszystkie skille aktywne dedykowane pod te bronie zostały przekwalifikowane do nowej, oddzielnej grupy skilli: Slams (trzaśnięcia). Otrzymamy nowy gem attack i gem support właśnie z kategorii Slams.

Zmiana w skillu Tectonic Slam: zużywa mniej ładunków Endurance, które dodatkowo zwiększają obszar ataku

Otrzymamy 4 nowe gemy – okrzyki Warcries oraz 3 nowe gemy – marki Brands. Siła okrzyków będzie teraz zależała od siły mobków a nie ich ilości, będą również dawać lepsze buffy. Natomiast marki zostały nieco przebudowane aby były bardziej wszechstronne, nie będą się teraz opierały wyłącznie na Brand Recall.

Wyzwala falę uderzeniową, która ogłusza i odrzuca wrogów i zapewnia większą szansę na ogłuszenie z ataków
Marka przyczepia się do pobliskich wrogów i kumuluje energię, która wyzwala się gdy odwołamy markę i rani wrogów

Dostaniemy 12 nowych unikalnych przedmiotów, a około 50 zostało przebudowanych. Do tego nowy program renderujący Vulkan, który ma poprawić optymalizację gry.

Nowa liga debiutuje 19.06.2020r. o 22:00 czasu polskiego (wg licznika na stronie). Podobają Wam się nadchodzące zmiany? Ja chętnie wypróbuję jakiś build pod Slam skill i okrzyki. Oryginalny post w języku angielskim znajdziecie tutaj