Pierwsza gra planszowa od twórcy Diablo, Starcrafta i World of Warcraft!

Chris Metzen, twórca sukcesów takich marek jak Diablo, Starcraft czy World of Warcraft wczorajszego dnia ujawnił swoją pierwszą grę planszową, która wkrótce trafi do sprzedaży.

aurobotos gra planszowa od twórcy Diablo Starcraft i World of Warcraft

Chris Metzen to jeden z ojców sukcesu gier Blizzarda. Mimo, że odszedł z firmy w 2016 roku po niemal 23 latach pracy, zostawił po sobie nieśmiertelne dziedzictwo w postaci Diablo, Diablo 2, Starcraft, Starcraft 2 czy Warcraft III i World of Warcraft aż po dodatek Legion. Odpowiadał również za stworzenie świata Overwatch, jego głównych bohaterów, frakcji i wielu wydarzeń.

W 2020 roku utworzył firmę Wargaming, w której zapowiedział pierwszą produkcję znacząco odbiegającą od wirtualnego świata – grę planszową. Wczorajszego dnia po kilku miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry, w której Chris zdradza historię świata Auroboros: Coils of the Serpent.

Auroboros to autorska gra Chrisa Metzena i jego przyjaciół, z którymi spędził dzieciństwo podczas rozgrywek w planszówki w latach 80-tych i 90-tych. Gra oparta została o mechanikę piątej edycji Dungeons & Dragons skupiając się na bogatej kampanii fabularnej. Gra udostępnia 5 unikalnych ras oraz cztery subklasy.

Przez brudne ulice tętniące życiem miast handlowych Lawbrand przepływa starożytna magia. Napięcia między rządzącym Kościołem Sulariańskim, a nowym pokoleniem początkujących poszukiwaczy przygód grożą eskalacją. Zaś w dziczy, poza granicami Lawbrand dawno zapomniane rasy i nowo utworzone sekty powstają, by zająć swoje terytoria wymuszając swoją wolę na cywilizowanym świecie. A pod tym wszystkim budzi się pradawny wąż, Auroboros, który zamierza pożreć wszystko…

rasy i klasy w auroboros

Data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona. Twórcy uruchamiają jednak kampanię crowdfundingową, zbierając środki na stworzenie dodatkowych elementów takich jak cyfrowy podręcznik gracza czy edycja kolekcjonerska w twardej oprawie. Zbiórka startuje 20 kwietnia pod tym adresem.