[PLOTKA]Remake/remaster Horizon: Zero Dawn nadchodzi na PS5, gra multiplayer z uniwersum w produkcji

Odświeżona wersja Horizon: Zero Dawn zmierza na Playstation 5. Horizon w wersji multiplayer znajduje się w produkcji.

Według branżowych doniesień Horizon: Zero Dawn czyli hitowa produkcja z 2017 roku doczeka się wkrótce odświeżonej wersji. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy będzie do remake podobny do innego tytułu, czyli The Last of Us part I, czy będzie to wersja zremasterowana, czyli odświeżone tekstury, wyższa rozdzielczość i graficzne wodotryski, by gra prezentowała się lepiej na Playstation 5.

Wiadomo natomiast, że twórcy położą nacisk na wprowadzenie opcji ułatwień dostępu, podobnych do sequela produkcji, czyli Horizon Forbidden West. Dostępne będą również różne tryby graficzne dostosowane do Playstation 5. Jeżeli chodzi o zmiany w rozgrywce wprowadzonych zostanie kilka usprawnień związanych głównie z Quality of Life znanych z sequela.

Jak się okazuje, Zero Dawn Remake/Remaster nie jest jedynym projektem związanym z Horizon, który jest w toku. Branżowe doniesienia sugerują, że któreś z wewnętrznych studiów PlayStation (prawdopodonie Guerrilla Games) pracuje nad grą multiplayer z uniwersum, która ukaże się zarówno na PS5, jak i PC.

Prawdopodobnie będzie to tytuł opierający się o jakąś formę kooperacji, a także zawierający elementy personalizacji avatara na wzór róznych plemion występujących w grze.

Na chwilę obecną nie jest znana data potencjalnej zapowiedzi obu tytułów, jednakże można się spodziewać, że nastąpi to wkrótce.