Premiera Diablo 4 w kwietniu? Blizzard zaprzecza

Wczorajszego dnia pojawiła się informacja o rzekomej premierze Diablo 4 w kwietniu. Blizzard zaprzeczył tym doniesieniom.

premiera diablo 4 w kwietniu? Blizzard zaprzecza

Media na całym świecie powołując się na Windows Central i XboxEra Podcast poinformowały o przecieku daty premiery Diablo 4, która miałaby nastąpić już w kwietniu przyszłego roku. Firma podobno planuje ogromną kampanię marketingową, która ma rozpocząć się podczas grudniowego The Game Awards. Problem w tym, że prezydent Blizzarda Mike Ybarra zaprzecza tym doniesieniom. Ale czy to prawda?

Preorder z dostępem do open bety Diablo 4

Według twórców podcastu XboxEra po uruchomieniu zamówień przedpremierowych w grudniu, wszyscy posiadacze swojej kopii mają otrzymać dostęp do wcześniejszej fazy beta testów Diablo 4.

Klasyczna open beta ma wystartować w lutym przyszłego roku. Jest to zbieżne z komunikatem deweloperów, którzy ujawnili wcześniej, że beta testy dla szerszego grona graczy ma rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Kilka wersji dogitalowych i Edycja Kolekcjonerska Diablo 4

Diablo 4 ma przyjąć model sprzedaży podobny do tego znanego z World of Warcraft. Popularny MMO zawiera kilka wersji, posiadających różne dodatkowe wersje z kolejnymi pakietami elementów kosmetycznych. I o ile ceny nie są znane wiadomo, że gra doczekać się ma Edycji Kolekcjonerskiej z fizyczną zawartością dla hardcorowych fanów.

Blizzard zaprzecza przeciekom

Okazuje się jednak, że przecieki te mogą być fałszywe. I mimo, że potwierdzają je źródła zarówno jednego jak i drugiego podmiotu, Mike Ybarra zaprzeczył tym doniesieniom na łamach swojego Twittera.

Niestety nie wiem jak mam się do tego odnieść. Może dotyczyć Diablo 4, a może i nie. Nie bez powodu pisałby w końcu, aby nie wierzyć we wszystko co się czyta w sieci. Ale brakuje w jego wypowiedzi jednego zasadniczego elementu: oznaczenia gry.

Jak sądzicie? Przeciek potwierdzony?