Premiera książki World of Warcraft Dzień Smoka!

Dzisiejszego dnia do sprzedaży trafiła książka World of Warcraft Dzień Smoka, reedycja pierwszej książki w świecie Warcraft.

premiera książki Dzień Smoka

Niedawno informowałem Was o premierach dwóch książek osadzonych w świecie Warcraft. Jedną z nich jest reedycja kultowej pozycji Dzień Smoka, która w dniu dzisiejszym ostatecznie trafiła ponownie do sprzedaży. Za wydanie nowej książki z serii Blizzard Legends odpowiada wydawnictwo Insignis, które już od pewnego czasu ma wyłączność na wydawanie książek Blizzarda w Polsce.

Dzień smoka opowiada historię Rhonina, maga, który wyrusza w podróż, podczas której odkrywa spisek, któremu będzie musiał zaradzić.

Dawno temu, w spowitych mgłą niepamięci czasach, Azeroth zamieszkiwały najprzeróżniejsze niezwykłe stworzenia. Tajemnicze elfy i śmiałe krasnoludy współistniały z plemionami ludzi w harmonii, ciesząc się pokojem. Było tak do chwili, w której przybycie demonicznej armii, znanej jako Płonący Legion, na zawsze zburzyło porządek świata. Dziś orkowie, smoki, gobliny i trolle toczą walkę o dominację nad rozproszonymi, skłóconymi królestwami. W ten oto sposób realizuje się złowieszczy plan, który zadecyduje o losach świata Warcraft.

W wyniku niepokojących napięć między najwyżej postawionymi czarodziejami świata, buntowniczy mag Rhonin wyprawia się w niebezpieczną podróż na opanowane przez orków ziemie Khaz Modan. Podczas swojej ekspedycji Rhonin odkryje zatrważający spisek, mroczniejszy niż wszystko, z czym do tej pory się zetknął. Jeśli w świecie Azeroth ma nastać kolejny świt, Rhonin będzie musiał zawrzeć niebezpieczny sojusz z pradawnymi istotami powietrza i ognia.

Osoby, które planują zakup książki mogą składać zamówienia przedpremierowe pod tym linkiem.