Rosja i drużyny rosyjskie znikają z gier FIFA 22, FIFA Online i FIFA Mobile

Electronic Arts poinformowało, że usuwa z gier FIFA 22, FIFA Online i FIFA Mobile drużynę narodową Rosji i zespoły z tego kraju.

EA Games usuwa reprezentację Rosji i drużyny klubowe z gier FIFA 22, FIFA Online i FIFA Mobile

Electronic Arts podjęło decyzję o wykluczeniu ze swoich piłkarskich gier z serii Fifa reprezentacji narodowej Rosji oraz drużyn z tego kraju. Swoją decyzję tłumaczą potrzebą solidarności z Ukrainą, na którą Rosja dokonała inwazji zbrojnej zabijając już teraz tysiące osób. Oficjalnie rosyjskie drużyny znikną z FIFA 22, FIFA Online oraz FIFA Mobile.

Firma nie podjęła jeszcze decyzji kiedy drużyny zostaną przywrócone do gry. To najpewniej nastąpi dopiero po zaprzestaniu działań wojennych na Ukrainie i całkowitym wycofaniu się wojsk Rosyjskich z ich terenu. Tym samym EA jest kolejną firmą gamingową, która bierze udział w antyputinowskiej kampanii sankcyjnej. Oficjalne oświadczenie możecie przeczytać poniżej.

Oświadczenie EA Sports o usunięciu Rosji z gier FIFA

EA Sports solidaryzuje się z ludźmi Ukrainy i jak wiele głosów ze świata futbolu wzywamy do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainie.

Solidarnie z naszymi partnerami w FIFA i UEFA, EA Sports rozpoczeło proces usuwania narodowej drużyny Rosji oraz wszystkich rosyjskich klubów z produkcji EA Sports FIFA: FIFA 22, FIFA Mobile oraz FIFA Online. Dodatkowo dokonamy ewaluacji omawianych zmian w innych aspektach naszych gier.

Będziemy informowali naszą społeczność o wszystkich decyzjach i dziękujemy graczom za cierpliwość podczas prac nad tymi zmianami

EA Sports FIFA

Jak oświadczył Siergiej Ławrow, Rosja nie spodziewała się sankcji kulturowych czy sportowych. Być może poza sankcjami finansowymi to właśnie te kulturowe i sportowe spowodują ugięcie się rosyjskich władz i wstrzymanie inwazji na Ukrainie.