Skydance New Media pracuje nad grą przygodową w świecie Gwiezdnych Wojen

Skydance New Media ogłosiło prace nad nową grą przygodową w świecie Gwiezdnych Wojen.

Skydance New Media pracuje nad grą Gwiezdne Wojny

Skydance New Media to studio interaktywne założoe w 2019 roku przez reżyserkę gry Amy Hennig, Lucasfilm Games i Skydance. Owe studio ogłosiło we wtorek prace nad nową grą przygodową Star Wars. Produkcja ma stanowić dla Henning powrót do serii Star Wars, która wcześniej współpracowała przy franczyzie z EA Visceral Games nad ambitnym (ale ostatecznie anulowanym) projektem osadzonym w odległej galaktyce.

Skydance New Media opisuje swój projekt w świecie Gwiezdnych Wojen jako „bogatą we wstawki filmowe przygodową grę akcji z oryginalną fabułą”. Jednak nic ponad to nie ujawniono. Nie ogłoszono tytułu, daty premiery ani platform.

W komunikacie prasowym Henning tak odniosła się do swojego zaangażowania nad projektem:

Często mówiłam jak oglądanie Gwiezdnych Wojen w 1977 roku wpłynęło na mój 12-letni umysł, kształtując w sposób trwały moje kreatywne życie i przyszłość (…) Cieszę się, że ponownie współpracuję z Lucasfilm Games, aby opowiadać interaktywne historie w galaktyce, którą kocham”.

Niezatytułowana gra Gwiezdne Wojny Henniga dołącza do co najmniej pięciu innych, opracowywanych przez Lucasfilm Games. Jest też drugą od Skydance New Media. W zeszłym roku studio ogłosiło bowiem prace nad nieujawnioną grą na podstawie komiksów Marvela.

Wśród projektów w świecie Gwiezdnych Wojen Lucasfilm Games opracowuje między innymi Star Wars Eclipse firmy Quantic Dream, która jest przygodówka z Gwiezdnych Wojen w otwartym świecie od Ubisoft’s Massive Entertainment. Kolejne trzy gry powstają w studiu Respawn Entertainment: kontynuacja Star Wars Jedi: Fallen Order, nowej strzelanki pierwszoosobowej oraz gry strategicznej opracowanej wspólnie z Bit Reactor, studiem założonym przez byłych deweloperów XCOM.