Blizzard zmienia ostatni balans zmian u Zerga i cofa zmianę u Protossów

Blizzard zmienia zmiany zaproponowane w zeszłym tygodniu. Zmiany dotyczą Tępiciela u Zergów i Promienia Otchłani w Starcraft 2.

zmiany balansu starcraft 2

Dokładnie tydzień temu deweloperzy zaproponowali obszerną listę zmian balansu jakie miałyby pojawić się w Starcraft 2. Zmiany te szczegółowo opisywaliśmy w poniższym artykule.

Tymczasem deweloperzy postanowili, że niektóre z tych zmian są zbyt duże i zmienili wartości zmian u zergowego Tępiciela i protoskiego Promienia Otchłani.

Tępiciel

Nowa zmiana:

  • Zmieniono obrażenia zadawane przez broń tępiciela z 18 pkt. (+17 przeciwko celom lekkim) na 16 pkt. (+19 przeciwko celom lekkim).

Zmiany wartości zadawanych obrażeń przez Tępicieli zmieniono z wartości 15 punktów (+20 przeciwko celom lekkim). Jak ocenili deweloperzy:

Ta zmiana pozwala nam osiągnąć większość tego, co planowaliśmy w kontekście starć PvZ, a jednocześnie zachować interakcję pomiędzy nieulepszonymi tępicielami w starciach ZvZ.

Dodatkową zmianą, którą wprowadzili deweloperzy to całkowite wycofanie zmian w Promieniu Otchłani Protossów. Usunięto następującą zmianę:

Wirniki strumieniowe zwiększają teraz szybkość ruchu z 4,65 do 5,11.

Powyższe zmiany są dostępne w modzie testowania balansu w Starcraft 2, gdzie gracze mogą już je wypróbować. Deweloperzy twierdzą też, że będą to ostatnie zmiany przed wprowadzeniem ich na serwery live.

Planowana data wprowadzenia zmian na serwery live to przyszły tydzień.