MaNa odpada z Dreamhack Starcraft 2 Masters

To koniec marzeń o światowe finały Dreamhack Starcraft 2 Masters. MaNa odpadł z 1/8 turnieju, ale zgarnia przyzwoitą nagrodę pieniężną.

mana odpada z turnieju dreamhack sc2 masters 2020

Dreamhack Starcraft 2 Masters kończy się dla polskich zawodników. Ostatni, który zdołał dotrzeć do 1/8 turnieju, odpadł z jednym z faworytów turnieju, Reynorem, który dziś stoczy bój o finał z Clemem, francuskim Terranem. Clem wyeliminował MaNę w drabince zwycięzców już w pierwszej rundzie.

MaNa uległ Reynorowi aż 3:0 kolejno oddając mecze na Deathaura, Ice and Chrome oraz Ever Dream. Pierwsza mapa zakończyła się po niespełna 15 minutach. MaNa mimo, że harassował przeciwnika Adeptkami w początkowej fazie gry i całkiem dobrze przeprowadzał atak sowim wojskiem ostatecznie nie był w stanie dobrze ocenić liczebności zergowego wojska i po 16 minutach oddał pierwszą mapę.

Druga mapa już niestety była skupiona na obronie baz MaNy. Przez brak harassowania Dronek Reynora MaNa nie był w stanie zapanować nad ciągle powiększającą się armią zergów i po jednym z ataków po prostu oddał kolejną mapę.

Ostatnia mapa potrwała raptem 4 minuty. Reynor wykorzystał szybki atak Zerglingami znajdując mały przesmyk obok Adeptki MaNy przez co uzyskał pełny dostęp do bazy i Probów. MaNa dosyć zdziwiony szybko dał za wygraną i poddał cały mecz.

Cały mecz możecie obejrzeć na kanale IndyStarcraft, który również zapewniał polski komentarz turnieju.

Do europejskich finałów zakwalifikował się już Serral, który czeka na zwycięzcę z meczu półfinałowego między Clemem i Reynorem.

Oba mecze można obejrzeć na żywo dziś od godziny 18:30.