Mimo zbugowanych odznaczeń gracze zdobywają komentatora Stone w Starcraft 2

Rocznicowe odznaczenia w Starcraft 2 w niektórych misjach okazały się być dosyć zbugowane. Okazuje się, że można je obejść by zdobyć komentatora Stone.

pierwszy gracz zdobył komtentora stone w starcraft 2

Rocznicowe odznaczenia miały za zadanie zachęcić graczy do ponownego przejścia wszystkich misji w kampaniach w Starcraft 2. Nagrodą za zdobycie wszystkich odznaczeń jest komentator Stone, którego gracze mogą ustawić w grze zamiast tradycyjnych (w zależności od razy) Adjutanta, Executora czy Królowej.

Problem w tym, że odznaczenie Armia po Taniości w misji Czynnik Moebiusa jest zbugowane. Zadanie do wykonania w tym odznaczeniu jest następujące:

Ukończ misję „Czynnik Moebiusa” szkoląc jedynie ERK, promy medyczne i najemników na normalnym poziomie trudności.

Bug w tej misji polega na tym, że bez względu czy rzeczywiście wypełnimy powyższe wymagania, odznaczenie nie zostanie nam przyznane. Wszystko przez to, że uwzględniono tam budowę „jakiejkolwiek jednostki” innej niż podanej powyżej i to bez względu czy zrobimy to my, czy zrobi to AI Zergów. A około 3:30 min Zergi wyszkolą Mutaliska i to właśnie w czasie krótszym niż podany musimy sobie poradzić z misją. O tym jak to zrobić powstał już portadnik.

Pierwszy gracz, który zdobył komentatora Stone

Wydawać by się mogło, że zadanie jest karkołomne i nikomu nie uda się tak szybko mieć Stone jako komentatora. Nic bardziej mylnego. Na Reddicie pojawił się temat, w którym jeden z graczy zaprezentował swoje osiągnięcie.

Nie sądziłem aby któremukolwiek graczowi udało się zdobyć wszystkie odznaczenia w tak krótkim czasie. Samych odznaczeń jest niemal 90 i uwzględnia misje we wszystkich czterech kampaniach (również w Tajnych Operacjach Novy).

Ciekawi mnie jak blisko ze swoimi postępami są polscy gracze.