Starcraft 3 powstaje?! Insider twierdzi, że tak!

Insider portalu WindowsCentral twierdzi, że Starcraft 3 powstaje. Plotki na temat kontynuacji pozostają jednak w dalszym ciągu w sferze niedopowiedzeń ze strony Microsoftu i samego Blizzarda, ale wypowiedź insidera daje małe nadzieje.

Starcraft 3 w produkcji według insidera portalu WindowsCentral

Jez Corden o produkcji Starcraft 3

W sieci zawrzało po dyskusji na Twitterze, w której Jez Corden, redaktor portalu WindowsCentral w odpowiedzi na pytanie czytelnika potwierdził, że Blizzard pracuje nad kolejną odsłoną Starcrafta. Jego wypowiedzi były jednak bardzo skrótowe i dające spore pole do interpretacji.

Jeden z fanów zapytał następująco:

– Czy myślisz, że Xbox będzie zainteresowany wskrzeszeniem StarCrafta, jeśli umowa zostanie domknięta [między Microsoft, a Activision Blizzard, przyp. red]?
– Nie będzie musiał wskrzeszać StarCrafta.
– StarCraft 3?
– Tak.
– Wiesz coś na ten temat?
– Tak

Oczywiście nie można brać nic za pewnik, ale wielokrotnie jego „przewidywania” okazywały się prawdziwe. Warto wziąć pod uwagę, że Blizzard prototypuje swoje nowe gry na kilka lat przed ogłoszeniem, więc jeśli firma pracuje nad kolejnym RTSem, być może jest za wcześnie na ujawnienie informacji o nim, a być może otrzymamy już coś na tegorocznym BlizzConie 2023.

Aktor Shang Chi prosi o uratowanie StarCrafta

Ciekawe są również dyskusje znanych osobistości. W 2022 roku Simu Liu, gwiazdor filmu Shang Chi wchodzącego w skład Marvel Cinematic Universe zamieścił Twitta, w którym poprosił o uratowanie StarCrafta.

Na jego post odpowiedział Mike Ybarra, aktualny prezes Blizzard Entertainment, który po prostu zamieścił emotkę uśmiechu. Rzecz jasna nie musi to nic oznaczać, a może też oznaczać bardzo wiele. W przypadku tej postaci tonuję jednak hajp, ponieważ wielokrotnie jego posty nie stanowiły nic znaczącego.

Z kolei inną wskazówką może być wypowiedź Phila Spencer podczas wywiadu dla portalu Wired z 2022 roku. Wskazał w nim, że jest zainteresowany przywróceniem klasycznych RTSów Blizzarda do życia. Jak twierdzi, nie ma na to konkretnych planów przy czym nie pracuje z zespołami deweloperskimi Blizzarda, które mają pełną autonomię. Jak jednak dodaje:

Jestem podekscytowany możliwością rozmowy z zespołami Activision, Blizzard i King na temat katalogów ich gier i możliwościami, jakie możemy stworzyć.

Starcraft to najpopularniejsza strategia na świecie. Wielokrotnie nagradzana doczekała się 2 odsłon oraz remasteru pierwszej części gry. Produkcja jest oficjalnie wpisana na listę sportu narodowego Korei Południowej. Od premiery ostatniej części, tj. StarCraft 2: Legacy of the Void minęło już 7 lat.