TLO przyznał, że był molestowany w gaming house Starcrafta

Jeden z najbardziej znanych europejskich graczy, Dario TLO Wunsch przyznał, że przed laty był molestowany w gaming house Starcrafta.

tlo molestowany starcraft 2

Ostatni weekend minął przy ogromnej liczbie kobiet, które zaczęły ujawniać sytuacje molestowania i napastowania seksualnego w branży gamingowej. Pisaliśmy Wam już o doświadczeniach jakie przeżyły pracownice Blizzarda, a teraz na jaw wyszło, że nie tylko kobiety padają ofiarą tego typu zachowań.

Dario TLO Wunsch to jeden ze znanych na scenie Starcrafta zawodników. Grający dla organizacji TeamLiquid zawodnik w odpowiedzi na Twitta swojego kolegi z innej organizacji przyznał, że sam był dotykany przez mężczyznę podczas pobytu w gaming house.

Jak widać problem molestowania dla wielu osób wydaje się być tylko kobiecym problemem, ale powyższe przykłady pokazują, że tak nie jest. Mężczyźni będący na wyższych stanowiskach często przekraczają granice nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że nawet słowa mogą zostać uznane za molestowanie.

Czara goryczy przelewa się na Twitterze co pokazuje jak duży jest to problem. I to problem, który nie dotyczy samej branży gamingowej ale dotyczy wszystkich innych.