Starfield posiada system więzień podobny do Skyrim

Bethesda udostępniła nowe informacje o nadchodzącym RPG w kosmosie Starfield, z których wynika, że gra będzie posiadała system więzień podobny do tego znanego ze Skyrim.

system więzień w Starfield

  • Starfield będzie wyposażony w system więzień podobny do tego ze Skyrim, pozwalający graczom poddać się, zapłacić grzywnę lub postawić się i uciec.
  • Siedzenie w więzieniu w Skryim może spowodować utratę postępów w niektórych umiejętnościach, ale nie jest jasne, czy podobny system będzie obecny w Starfield.
  • W grze pojawi się również system Contraband, w którym gracze będą mogli przemycać nielegalne przedmioty za pomocą specjalnych modułów statków, a także będą mogli dołączyć do wielu frakcji, co ostatecznie doprowadzi do wyboru między zdradą a lojalnością.

Starfield otrzyma mechanikę więzień, którą poznaliśmy wcześniej w Skyrim. Deweloperzy zadbali o to, aby najnowsza produkcja studia Bethesda miała mechaniki, z którymi fani ich gier są zaznajomieni. Nie dziwne więc, że po ogłoszeniu „ozłocenia” gry i rozpoczęcia procesu pre-loadu (wczesnego pobierania) mamy okazję poznać kolejne szczegóły nadchodzącego RPG w kosmosie.

Wczorajszego dnia deweloperzy zorganizowali sesję Q&A, podczas której odpowiadali na pytania społeczności. Odpowiedzi udzielali Emil Pagliarulo, główny projektant gry oraz Will Shen, główny projektant zadań w Starfield.

W Starfield trafisz do więzienia

Deweloperzy w trakcie sesji podzielili się kilkoma ciekawostkami na temat systemu prawnego funkcjonującego w grze. Jak twierdzą jest bardzo zbliżony do tego, który znamy z gry Skyrim. Gry gracz popełni jedno z przestępstw będzie miał 3 opcje: odbyć karę w więzieniu lub zapłacić grzywnę. Będzie istniała również funkcja ucieczki.

W przypadku aresztowania i odbycia kary w więzieniu gracze muszą wziąć pod uwagę, że taka sytuacja odbije się negatywnie na morale postaci przez co utraci postępy w niektórych umiejętnościach. Nie jest jednak pewne, czy w Starfield zaimplementowano mechanikę ucieczki z więzienia jak miało to miejsce w Skyrim.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jednym z popularnych przestępstw, które będzie można popełnić to przewóz kontrabandy, czyli transport nielegalnych produktów. Tu uwzględnione zostały na przykład organy. Nie zdradzono jednak w jaki sposób będzie można wejść w ich posiadanie. Czy na przykład sami je pozyskamy czy otrzymamy je od NPCa. Statki, którymi będzie przemieszczał się bohater mogą zostać rozbudowane o specjalne moduły pozwalające na ukrycie kontrabandy.

Starfield ukaże się 6 września na PC i Xbox Series X/S.