Szef sprzedaży Google nowym prezesem Acivision Blizzard

Daniel Alegre nowym prezesem Activision Blizzard. Wcześniej pracował jako szef sprzedaży w Google.

szef sprzedaży google prezesem w activision blizzard

Ciekawa informacja dotarła do nas zza oceanu. Mimo panującego koronawirusa, duże spółki giełdowe cały czas pracują na wysokich obrotach. Jedną z ostatnich decyzji było zatrudnienie na stanowisku prezesa Daniela Alegre, byłego szefa sprzedaży w Google.

Daniel dotychczas pracował w Google przez około 16 lat. W większości na ważnych stanowiskach dyrektorskich i menadżerskich. Przez ostatnie dwa lata odpowiadał za sprzedaż globalną, Marketplace Google oraz systemy płatności w Google.

Aktualny prezes firmy Coddy Johnson pozostanie w firmie jako doradca Bobbiego Koticka. Ze spółką związany jest od ponad 12 lat. Daniel Alegre, który przejmuje po nim ster zarządzania firmą wydał oświadczenie, w którym mówi:

Activision Blizzard jest w historycznym miejscu. Oprócz bogatej biblioteki posiadanych i kochanych na całym świecie uniwersów, firma posiada ogromny talent budując zaangażowaną społeczność, która inspiruje i charakteryzuje się kreatywnością. Co ważniejsze, dzięki przemyślanym i kreatywnym grom angażuje ponad 400 milionów graczy na całym świecie i zapewnia niesamowitą rozrywkę. Nie mogę się doczekać, aby pomóc graczom na całym świecie połączyć się poprzez wciągające gry wysokiej jakości.

Niedawno Google podpisało z Activision Blizzard umowę, na mocy której wszystkie mecze w ramach Overwatch League oraz ligi Call of Duty będą transmitowane wyłącznie na Youtube. Trzyletni kontrakt opiewa na kwotę niemal 160 milionów dolarów.

Wygląda na to, że Activision Blizzard niejako zacieśnia współpracę z Google, a stanowisko prezesa w firmie być może był jednym z warunków podpisania wyłączności na transmisję.