The Witcher – nowa saga gier Wiedźmin w produkcji!

Powstaje nowy Wiedźmin! Taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie The Witcher, należącej do CD Projekt RED.

the Witcher - zapowiedź nowej gry Wiedźmin

Dzisiejszego popołudnia zapowiedziano kolejną grę z serii Wiedźmin. Na łamach oficjalnej strony The Witcher pojawił się artykuł informujący o rozpoczęciu prac nad kolejną odsłoną serii gier o Geralcie. Tym samym po trzech bardzo udanych tytułach (i wchodzących w ich skład dodatków DLC) otrzymamy kolejną, czwartą część z myślą o rozgrywce dla jednego gracza.

W artykule firma informuje, że całość produkcji będzie opierała się na Unreal Engine 5. CD Projekt RED postanowił zrezygnować z autorskiego systemu na rzecz sprawdzonego już w bojach silnika, który dostarczy nie tylko aplikację do tworzenia nowej produkcji, ale również podpisano długoletnią współpracę z Epic Games.

Przy tworzeniu Unreal Engine 5 jednym z naszych celów było umożliwienie zespołom deweloperskim tworzenia dynamicznych otwartych światów łączących niespotykaną dotychczas skalę i jakość oprawy graficznej. Cieszymy się, że możemy współpracować z CD PROJEKT RED i wspólnie przesuwać granice tego, co możliwe jest w dziedzinach rozgrywki i opowiadania historii w grach. Wierzymy, że na naszych działaniach skorzysta na przestrzeni kolejnych lat cała społeczność twórców gier.”

Tim Sweeney, CEO Epic Games

Nie są znane żadne dodatkowe szczegóły dotyczące produkcji, jej fabuły czy potencjalnej daty premiery.

Źródło: TheWitcher.com