Twórca artystyczny Diablo, Starcraft i Warcraft idzie w NFT

Twórca artystyczny bohaterów Diablo, Starcraft i Warcraft rozpoczyna swój podbój branży NFT.

Dyrektor Artystyczny Diablo, Starcraft i Warcraft przechodzi do NFT

Samwise Didier, Senior Art Director w Blizzard Entertainment, twórca artystyczny franczyz Diablo, Starcraft i Warcraft wchodzi na rynek NFT. O nowej branży, w której ma operować poinformował na łamach swojego Twittera. Jest już kolejnym pracownikiem Blizzarda, który zaczyna poświęcać swój czas na niewymienialne tokeny. Wcześniej z firmy odszedł Arnold Tsang, Character Art Director odpowiadający za wizerunki bohaterów w Overwatch 2.

Dla osób niewtajemniczonych w branżę NFT. Innymi słowy (via. Wikipedia.org) jest to niewymienialny token (NFT) (ang. non-fungible token) – unikatowy cyfrowy (bądź realny, będący odzwierciedleniem na blockchainie) składnik aktywów, reprezentujący szeroką gamę przedmiotów materialnych i niematerialnych, takich jak kolekcjonerskie karty sportowe, wirtualne nieruchomości lub wirtualne dzieła sztuki.

Didier planuje sprzedaż swojego pierwszego artworka właśnie za pośrednictwem tokenów NFT operujących na kryptowalucie Etherium. Według tego co udostępnił na swoim Twitterze, praca będzie również zawierała efekty dźwiękowe, muzykę oraz animacje.

Jest to kolejna osoba z Blizzarda po Arnoldzie Tsangu, która widzi dodatkowe możliwości zarobku w NFT. Tsang oficjalnie dopiero co pożegnał się z pracą w Blizzardzie i według spekulacji skupia się właśnie na tworzeniu prac pod sprzedaż w NFT.