Analityk Overwatch League przechodzi do Riot Games pracować nad Project A

Dzisiejszego dnia w sieci pojawiła się informacja, z której wynika, że już były szef analityki w Activision Blizzard przechodzi do Riot Games pracować nad Project A.

analityk activision blizzard riot games project a

W gamingowym świecie sporo dzieje się w ostatnim czasie. Wiele osób krąży pomiędzy kolejnymi spółkami jednak szczególnie dużo zmian widać w Activision Blizzard, z którego ludzie wprost uciekają.

Jak donosi fanowski, francuski profil Project A, Kasra Jafroodi opuścił szeregi spóki z Irvine już 3 miesiące temu jednak dopiero teraz oficjalnie cały świat się o tym dowiedział.

Kasra Jafroodi szefem strategii komercyjnej Project A

Riot Games wiąże ogromne nadzieje ze wszystkimi projektami, nad którymi aktualnie pracuje. Firma, która dotąd znana była jedynie z League of Legends rozwija się w kierunku jaki kiedyś obrało studio Blizzard.

Kasra w Riot Games będzie odpowiadał za strategię komercyjną esportu dla Project A. Oznacza to, że Rito będzie od razu celowało w esport ze swoim najnowszym produktem.

Project A nie posiada jeszcze daty premiery ani oficjalnej nazwy gry. Wiemy jedynie, że będzie to strzelanka FPS z akcją w niedalekiej przyszłości gdzie umiejętności bohaterów mają być tylko dodatkiem, a duży nacisk zostanie położony na aim graczy.

Ciekawi mnie czy nowa pozycja Kasry zagrozi Overwatch czy CSowi na scenie esportowej. Jak sądzicie?