Dlaczego co raz częściej widujemy graczy bez mikrofonu w Valorant?

Problem komunikacji w Valorant jest dużą przeszkodą przed realizacją celów mapy. Dlaczego zatem coraz częściej widujemy graczy bez mikrofonu w Valorant?

komunikacja w Valorant

Valorant wymaga od nas aby gracze współpracowali ze sobą i realizowali cele mapy. Niestety coraz częściej zdarza mi się, że grając w Valorant trafiam na osoby, które nie posiadają uruchomionego mikrofonu. Jest to o tyle frustrujące, że często takie osoby nawet nie biegają za drużyną, a robią jedynie to na co mają aktualnie ochotę.

Część osób z tego grona to z pewnością osoby, które w ramach kary zostali wyciszeni przez dewelopera. Gracze, którzy przeginają z używaniem komunikacji głosowej mogą zostać przez Riot Games ukarani wyciszeniem, które może trwać od minut nawet do kilku dni.

Z kolei prawo rosyjskie nakazuje wszystkim dostawcom wysyłanie do rządu informacji z nagraniami rosyjskich graczy, którzy korzystają z takiej komunikacji. Aby deweloperzy gier nie musieli tego robić gra po prostu wyklucza z komunikacji głosowej wszystkich obywateli Rosji.

Jak rozwiązać problem komunikacji w Valorant?

Jeśli dany gracz nie posiadający mikrofonu jest jednak skory do współpracy, może odpisywać na czacie tekstowym jak i wysyłać komunikaty za pomocą koła. W taki sposób jest szansa, że dana osoba będzie w stanie odpowiedzieć na nasze pytania czy sugestie.

Co ciekawe osoby, które są wykluczone z komunikacji głosowej dalej mogą nas słyszeć. A to bardzo ważna funkcja ponieważ dzięki temu będą w stanie realizować cele stawiane przez drużynę. O ile oczywiście nie są samolubnymi trolami.