Friendly fire jest w Valorant!

Dzisiejszego dnia influencerzy rozpoczęli pokazy Valorant. Jedną z najważniejszych rzeczy jakie zauważyliśmy to fakt, że w Valorant jest friendly fire!

błąd rejestracji obrażeń w Valorant

Jeśli grywacie w FPSy na pewno znacie pojęcie friendly fire. Polega ono na tym, że jako gracz możemy ranić naszych sojuszników, a nawet ich wyeliminować. W Valorant będzie funkcjonował taki mechanizm jednakże będzie działał w inny sposób.

Do tej pory w FPSach friendly fire polegał na ranieniu sojuszników realną bronią. Valorant wprowadziło pewną modyfikację tego mechanizmu. Otóż w grze nie będziemy ranić innych z broni palnej, ale będziemy już zadawali obrażenia z umiejętności. Deweloperzy zadbali jednak o to, aby umiejętności zadawały znacznie mniej obrażeń sojusznikom aniżeli przeciwnikom i aktualnie ma stosunek 1/3. Oznacza to, że jeśli nasz sojusznik padnie ofiarą naszej umiejętności otrzyma 33% obrażeń jakie może zadać dany skill przeciwnikowi.

Jest to dosyć nietypowe podejście i najpewniej w trakcie beta testów deweloperzy będą decydowali czy friendly fire pozostanie w grze czy nie.

Jak zapatrujecie się na tą wiadomość?