Jak działa ekonomia w Valorant: Eliminacje, zwycięstwa przegrane i więcej

Valorant nadchodzi wielkimi krokami. Dzisiejszego dnia zapraszamy do zapoznania się jak działa ekonomia w grze. Za co otrzymamy dodatkowe pieniądze na zakup broni i umiejętności etc.

ekonomia w valorant

Valorant będzie funkcjonowało na podobnych zasadach jak w Counter-Strike. Gracze będą rozpoczynali każdą rundę od zakupu broni bądź umiejętności, po czym w zależności od tego czy zostaną wyeliminowani czy przeżyją zdecydują czy pozostać przy tej samej broni czy np. kupić broń swojemu sojusznikowi.

Ile otrzymamy kredytów za eliminacje i wygrane rundy w Valorant?

Podobnie jak w Counter-Strike tak i w Valorant będziemy otrzymywali różne kwoty za akcje w grze. Dzięki użytkownikowi jackfrags dowiedzieliśmy się jakie dokładnie kwoty pieniędzy trafią na konto gracza po zakończeniu rundy. I tak oto:

  • Zabójstwo: 200$
  • Wygrana runda: 3000$
  • Przegrana runda: 1900-2900$

Youtuber wyjaśnił również dlaczego kwota za przegraną rundę różni się o niemal 1000$. Podczas gdy pierwszą rundę rozpoczniemy z kwotą 1900$, tak im dalej w grę tym kwoty te będą zmniejszane między drużynami i w najwyższa premia za przegraną rundę nie będzie mogła być wyższa niż 100$ od kwoty w wygranej rundzie, czyli 2900$.

Dla porównania prezentujemy zrzut ekranu pokazujący ceny poszczególnych broni w Valorant.

Proces przyznawania premii dla drużyny przegrywającej ma na celu zwiększenie jej szans na zwycięstwo przy serii przegranych. Ma wzmocnić ekonomię drużyny na tyle aby mogła na równi konkurować z przeciwnikami.

Wydaje się to być dostatecznie jasne. Różnica między Valorant, A CSem jest jeszcze taka, że w tej drugiej grze gracze otrzymują większe kwoty za eliminację przeciwników. W Valorant kładzie się większy nacisk na realizację celów mapy, aniżeli ślepe podążanie za zabójstwami.