Komórkowy Valorant w produkcji. Gra po przełączeniu w tryb tableta zmienia całe UI

Dzisiejszej nocy wyciekły zrzuty ekranu prezentujące Valorant w wersji na urządzenia mobilne. I co ciekawe, są już zaimlementowane w grze!

valorant mobile w produkcji

Wersje komórkowe gier cieszą się ogromną popularnością. Fortnite, PUBG czy Call of Duty mobile spowodowały boom na mobilne FPSy i ogromne zyski dla samych deweloperów. Nic dziwnego, że rynek komórkowy rozwija się najszybciej ze wszystkich innych.

Dewloperzy twierdzili, że Valorant jest tworzony z myślą o PC. Potwierdzali, że stworzenie konsolowej wersji będzie uzależnione od popularności samej gry, jednak nie przeszkodziło to im aby w plikach gry zawrzeć informacje o wersji mobilnej. Graczom udało się wyciągnąć wszelkie informacje i po przełączeniu laptopa w tryb tabletu gra otrzymała zupełnie nowe funkcjonalności.

Gra posiada zintegrowany system pozwalający uruchomić grę w trybie mobilnym. Gracze w plikach gry odnaleźli ikony odpowiadające za mobilne ikony umiejętności jednak po połączeniu ich wszystkich na jednym ekranie mam wrażenie, że zajmują zdecydowanie za dużo miejsca na ekranie.

Z kolei prezentowane ikony pokazują kilka błędów. Po pierwsze mamy aż dwukrotnie pokazane ikony strzału, zarówno po lewej jak i po prawej stronie

Riot Games najwyraźniej widzi duży potencjał w rynku mobilnym i aby rywalizować jak równy z równym musi przenosić swoje produkcje na komórki.