Powstaje konkurencja dla Valorant i Overwatch? Zwiastun Rogue Company od twórców Paladins i Smite

Niedawno w sieci zadebiutował zwiastun gry Rogue Company, który może być bezpośrednią konkurencją dla strzelanek takich jak Valorant czy Overwatch.

rogue company

Hi-Rez studio, które odpowiada za Paladins czy Smite wkracza na kolejny poziom. W sieci zadebiutował zwiastun gry Rogue Company, który pozwoli graczom na rozgrywkę pełną wybuchowych akcji i dużego poczucia humoru.

Rozgrywka nowej sieciówki będzie skupiona na klasach, broniach i umiejętnościach, ale przede wszystkim na realizowaniu celów poszczególnych trybów rozgrywki. A tych wedle zapowiedzi ma być cała masa.

Mechanika rozgrywki bardzo przypomina mi grę World War Z niedawno udostępnionej produkcji na Epic Store. Gra posiada niemalże ten sam mechanizm poruszania się postaci (zza pleców po lewej bądź prawej stronie) oraz elementy UI charakterystyczne dla tej produkcji (uzupełnianie magazynku czy leczenie).

Gra ma być dostępna w modelu free-to-play oraz ma pozwolić na cross-progresję i cross-play z graczami z innych platform. Produkcja ma zadebiutować na PC, PS4, XOne oraz Nintendo Switch.

Premiera gry planowana jest na 2020 rok.