Premiera Valorant wyłącznie na PC

Valorant ma pojawić się na premierę jedynie na PC. Kiedy zatem konsole i mobile?

premiera valorant na pc

Riot Games produkując swoją grę aktualnie rozpatruje tylko jedno środowisko. Gracze, którzy będą chcieli wypróbować najnowszą produkcję dewelopera będą musieli pogodzić się z tym, że Valorant odpali jedynie na PC. Sytuacja może się jednak po premierze jeszcze zmienić. Deweloperzy na podstawie liczby graczy mają zdecydować czy gra będzie przenoszona na kolejne urządzenia.

Valorant na konsolach i urządzeniach mobilnych

Aktualnie gry najszybciej rozwijają się na urządzeniach mobilnych. Już teraz przychody generowane przez gry mobilne dla EA Games czy Activision Blizzard przekraczają 50% wszystkich przychodów firmy. Oznacza to, że rynek gier mobilnych szczególnie dla dużych deweloperów w dalszym ciągu jest nienasycony, a który to może zwiększyć gigantycznie ich zarobki.

Deweloperzy nie ujawnili planów dla konsol i urządzeń mobilnych jednakże patrząc po aktualnych pracach nad mobilnymi wersjami League of Legends czy Teamfight Tactics temat zdaje się być cały czas otwarty. Wszystko zależy od początkowego sukcesu jaki odniesie gra na PC. Jeśli liczba graczy będzie dopisywała, a mikrotransakcje wystarczająco duże można będzie założyć, że włodarze studia podejmą decyzję o porcie na kolejne urządzenia.