Rankedy ponownie w Valorant dopiero kilka tygodni po premierze

Niezbyt optymistyczna wiadomość dotarła do nas od Riot. Rankedy w grze powrócą dopiero po kilku tygodniach od premiery gry...

valorant bez rankedów na premierę gry

Valorant zmierza na premierę. Drugiego czerwca odbędzie się oficjalna premiera gry, natomiast 28 maja wyłączone zostaną serwery gry by deweloperzy wprowadzili ostatnie poprawki i nowości przed godziną 0.

Tymczasem w trakcie dyskusji na Reddicie deweloperzy poinformowali, że Valorant pojawi się po premierze bez gier rankingowych. Te wedle zapowiedzi mają wrócić po kilku tygodniach gdy konfiguracje serwerowe będą stabilne.

Premiera odbędzie się bez gier rankingowych, włączymy je najpewniej w kilka tygodni gdy wszystko ustabilizujemy. Twór MMR rankingowy zostanie zresetowany, ale wymóg rozegrania 20 gier nie.

Oznacza to, że gracze którzy podczas beta testów grali w Valorant nie będą musieli przejmować się ponownym przymusem rozegrania 20 meczów nierankingowych. Jak dowiadujemy się z innej wypowiedzi MMR nierankingowy jest oddzielnym MMR w stosunku do gier rankingowych. Deweloperom zależy aby świeżaki nie musieli trafiać w pierwszych meczach na wyjadaczy i przegrywać z kretesem każdego kolejnego meczu.